poniedziałek, 14 czerwca 2021 10:46

Religia na maturze? "Może pojawić się w najbliższych latach"

Autor Aleksandra Tokarz
Religia na maturze? "Może pojawić się w najbliższych latach"

Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski był "Gościem Radia ZETT". W programie zapytano go między innymi o religię, jako przedmiot do wyboru na maturze. - Takie postulaty pojawiają się od kilku lat. Nie widzę żadnego problemu, aby ten postulat zrealizować. Jeśli jest grupa uczniów, która tego chce, to powinna mieć możliwość takiego wyboru – powiedział.

- Powinno minąć 2-3 lata, zanim pojawi się na maturze, bo trzeba to formalnie przygotować. Może 2024 rok - mówił wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski w Radiu Zet.

Jak przyznał, resort edukacji rozważa pomysł, by dać uczniom możliwość wyboru zajęć związanych z etyką, w których chcieliby uczestniczyć. - Ci, którzy nie są wyznawcami żadnej religii, wybieraliby etykę. Religia albo etyka obowiązkowe? W pewnym sensie tak – dodał.

Wiceminister tłumaczył, iż „jeśli ktoś nie chciałby chodzić na religię jakiegokolwiek wyznania, miałby obowiązek uczęszczania na etykę”. Jak dodał państwo i nauczyciele powinni "wychowywać ludzi na dobrych obywateli".

“Wszystkie drogi prowadziły do plenerowych punktów szczepień”. Skorzystało 2,7 tys. osób
Koronawirus Małopolska. Weekendowa akcja szczepień wzbudziła ogromne zainteresowanie Małopolan oraz turystów. Skorzystało blisko 2,7 tys. osób.

inf. RadioZet, fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje