czwartek, 2 lutego 2023 06:06

„Rozpiera nas duma”. Po miesiącach przygotowań zespół AGH pokonał 17 drużyn z całego świata!

Autor Mirosław Haładyj
„Rozpiera nas duma”. Po miesiącach przygotowań zespół AGH pokonał 17 drużyn z całego świata!

Zespół AGH nie miał sobie równych i zwyciężył w zawodach International Rover Challenge - IRC 2023 w Bangalore w Indiach.

Kolejny sukces AGH Space Systems. Tym razem ekipa łazika Kalmana zwyciężyła w zawodach International Rover Challenge - IRC 2023 w Bangalore w Indiach!

Zespół z AGH pokonał w finale 17 drużyn z całego świata! Rozgrywane w Azji IRC to jedne z największych na świecie studenckich zawodów łazików planetarnych i konkursów robotyki kosmicznej.

IRC India należą do serii międzynarodowych zawodów robotycznych Rover Challenge. Ich przebieg różni się od konkursów odbywających się na pozostałych kontynentach, dlatego sekcja łazika AGH Space Systems od kilku miesięcy szykowała się do tych zawodów.

-Aby sprostać misjom przygotowanym przez organizatorów, trzeba było dostosować możliwości Kalmana i zmodyfikować go. W tym celu studenci zaimplementowali sieci neuronowe i system mapowania obszaru w 3D, dostosowali kształt chwytaka do przenoszenia poszczególnych przedmiotów i zbierania próbek gleby, a także w pełni przebudowali laboratorium pokładowe, wykorzystywane podczas misji naukowej

-relacjonuje uczelnia i dodaje:

-Brawo AGH Space Systems! Rozpiera nas kosmiczna duma!

Inf. i foto: AGH

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka