środa, 6 października 2021 07:36

Sądecczyzna. Powstaje długo wyczekiwana inwestycja. Kiedy zakończenie prac?

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecczyzna. Powstaje długo wyczekiwana inwestycja. Kiedy zakończenie prac?

Trwa remont drogi powiatowej w Ptaszkowej. Za ponad trzy miliony złotych jezdnia zostanie poszerzona, a piesi zyskają wygodne chodniki i bezpieczne przejścia. Początkowo informowano, że odcinek drogi zamknięty będzie do 10 października. To jednak wydaje się nierealne. Starostwo Powiatowe informuje o planowanym terminie zakończenia prac.

Remont tej drogi był szczególnie wyczekiwanym przez mieszkańców. Jezdnia zostanie całkowicie przebudowana na odcinku 0,81 km. Powstanie chodnik, oświetlenie uliczne, oznakowanie poziome i pionowe, doświetlone przejścia dla pieszych, bariery drogowe oraz urządzenia do pomiaru prędkości.

- Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości tych prac dla mieszkańców pobliskich domów i osób korzystających z tej drogi - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Prosimy jednak o cierpliwość. Po remoncie to miejsce całkowicie zmieni swój wygląd. W poprzednich latach powstał nowy wiadukt kolejowy zastępując wąski przejazd pod torami. Po zakończeniu obecnej inwestycji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji szeroką drogę z chodnikami i oświetleniem. To naprawdę bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kierowców i pieszych.

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu termin realizacji zadania to 30 listopada tego roku.

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje