poniedziałek, 16 sierpnia 2021 06:15

Samorząd przejął go od powiatu. Nowa lokalizacja nie jest przypadkowa

Autor Mirosław Haładyj
Samorząd przejął go od powiatu. Nowa lokalizacja nie jest przypadkowa

Dotychczas infokiosk z ekranem dotykowym znajdował się na płycie rynku i był własnością Powiatu Suskiego. Prezentowano w nim materiały promującej region Podbabiogórza. Na mocy porozumienia zawartego przez Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta suski samorząd przejął infokiosk od Powiatu Suskiego. Urządzenie zostało zmodernizowane i zamontowane przy schodach prowadzących do głównego wejścia do budynku Urzędu Miasta.

Nowa lokalizacja infokiosku nie jest przypadkowa. Turyści, którzy dotrą na miejski rynek mają możliwość skorzystania ze znajdującego się w jego pobliżu Punktu Informacji Turystycznej działającego w murach Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej. Infokiosk także znajduje się blisko rynku, ale jednocześnie w pobliżu przestronnego parkingu przy Urzędzie Miasta, na którym swoje samochody pozostawia wiele osób odwiedzających stolicę powiatu.

Dzięki uaktualnieniu oprogramowania korzystający z infokiosku mają dostęp nie tylko do stron internetowych poświęconych regionowi, ale możliwe jest pełne przeglądanie witryn. W ten sposób zarówno mieszkańcy, jak i turyści (jeśli np. nie dysponują telefonem z dostępem do Internetu) mogą w trakcie spaceru po mieście poznać ofertę turystyczną Suchej Beskidzkiej, ale również sprawnie wysłać lub odebrać maila.

Inf.: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje