piątek, 20 listopada 2020 10:59

Spytkowice. WDK w Ryczowie odnowiony! Zobacz, jak wygląda w środku

Autor Wiktoria Mitura
Spytkowice. WDK w Ryczowie odnowiony! Zobacz, jak wygląda w środku

Gmina Spytkowice zakończyła remont Wiejskiego Domu Kultury w Ryczowie. To kolejna inwestycja ukierunkowana na poprawę funkcjonalności obiektu użyteczności publicznej, znajdującego się w zasobach gminy.

W ramach zadania wykonano kompleksowy remont sali widowiskowej wraz z zapleczem kuchennym i sanitarnym, a także remont świetlicy. Zakres prac obejmował m.in.:

  • remont ścian działowych i przewodów wentylacyjnych,
  • skucie tynków i wykonanie nowych,
  • remont posadzek i schodów.

Przede wszystkim jednak zamontowano okładzinę dźwiękochłonną z płyt perforowanych, wycyklinowano parkiet, wymieniono drzwi wewnętrzne oraz wszelkie niezbędne instalacje, a na koniec zamontowano nowe wyposażenie audiowizualne.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 900 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że gmina Spytkowice na powyższe zadanie pozyskała 265 tysięcy złotych dofinansowania zewnętrznego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Wykonawcą remontu była Firma Usługowo-Remontowo-Budowlana Andrzej Szymula z Łączan. Dzięki temu, na terenie gminy Spytkowice powstał już drugi obiekt, który umożliwia organizowanie wielu przedsięwzięć artystycznych i teatralnych na naprawdę wysokim poziomie.

info i foto: UG Spytkowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje