piątek, 8 kwietnia 2022 19:28

Sucha Beskidzka: Uszkodzili dwie instalacje elektryczne. Mieli konkretny plan

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Sucha Beskidzka: Uszkodzili dwie instalacje elektryczne. Mieli konkretny plan

Dwaj mężczyźni, aby zarobić na sprzedaży kabla, uszkodzili instalację elektryczną sklepu w Suchej Beskidzkiej. Klika dni później, jeden z nich, odcinając przewody elektryczne, uszkodził czujniki remontowanej linii kolejowej w Suchej Beskidzkiej. Obaj będą się tłumaczyć ze swojego zachowania przed sądem, gdyż grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

18 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymali informację o zniszczonym mieniu jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych  w Suchej Beskidzkiej. Sprawcy odcięli instalację elektryczną, oświetlającą parking samochodowy. Straty oszacowano na 2 tys. złotych.

Kilka dni później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o uszkodzeniu instalacji elektrycznej. Z remontowanej linii kolejowej dokonano kradzieży przewodów elektrycznych, przy czym sprawcy uszkodzili czujniki trakcyjne o bardzo dużej wartości. Przedstawiciele kolei wycenili łączne straty na kwotę ponad 26 tys. zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego suskiej komendy po zebraniu informacji ustalili sprawcę uszkodzenia mienia kolejowego. Okazał się nim 56-letni   mieszkaniec powiatu suskiego, który miał na sumieniu uszkodzenie mienia kolejowego, a także, jak się okazało, instalacji elektrycznej sklepu wielkopowierzchniowego. Jak ustalili policjanci, podczas uszkodzenia linii elektrycznej oświetlenia parkingu, pomagał mu znajomy 39-latek.
Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i będą odpowiadać za przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Inf. i foto: Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje