wtorek, 5 listopada 2019 12:45

Sylwester z TVP pod Wielką Krokwią? Dokumenty zostały już podpisane

Autor Mirosław Haładyj
Sylwester z TVP pod Wielką Krokwią? Dokumenty zostały już podpisane

Od pewnego czasu w mediach pojawiła się informacja na temat zamiaru przeniesienia przez TVP miejsca sylwestrowej fety organizowanej w Zakopanem pod Wielką Krokiew. Tatrzański Park Narodowy protestował przeciw takiemu pomysłowi argumentując, że hałas może zaszkodzić zimującym zwierzętom. Jak podał portal witrualnemedia.pl nowe miejsce świętowania Sylwestra zostało potwierdzone przez wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszkę Nowak-Gąsienicę.

Dotychczasowym miejscem w którym organizowana była zabawa TVP „Sylwester marzeń z Dwójka” była Równia Krupowa. Pod wielką sceną wybudowaną w tym miejscu i na wyznaczonym wokół terenie w zeszłym roku, według Policji, bawiło się 70 tys. ludzi. Z kolei 5,5 mln widzów śledziło zakopiańską zabawę w telewizji. Turyści, którzy zjechali do stolicy Podhala z całej Polski, mogli zobaczyć Sylwię Grzeszczak, Zenka Martyniuk, Dawida Kwiatkowskiego, Margaret, Natalię Szroeder, Sławomir i inne gwiazdy, które zostały zaproszone przez Telewizję Polską.

Przeprowadzka

Pod koniec października jeden z lokalnych tygodników poinformował, że miejsce tegorocznego „Sylwestra marzeń z Dwójka” ma zostać przeniesione. Na nową lokalizacją została wyznaczona Wielka Krokiew, a na zmianę miał naciskać organizator imprezy, czyli TVP. Powodem takich starań miało być to, że tłumy pokazywane z góry przez kamery na Równi Krupowej są mniejsze, niż w rzeczywistości. I choć pod Wielką Krokwią przestrzeni jest mniej, to transmitowany w telewizji obraz ludzi bawiących się pod sceną będzie lepszy (gęściejszy). Wobec pomysłu TVP zaprotestował TPN, który argumentował, że sylwestrowa feta i hałas jej towarzyszący, może zaszkodzić zwierzętom zimującym w parku. Zwracano także uwagę na to, że poza finałem odbędą się liczne próby przy pełnym nagłośnieniu.

Dokumenty zostały podpisane

Sprawa lokalizacji sylwestrowej imprezy nie była do tej pory oficjalnie przesądzona. I choć TVP nie wydało oficjalnej decyzji, to wątpliwości rozwiała wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszka Nowak-Gąsienica, w rozmowie z jedną z gazet potwierdziła organizację imprezy w nowym miejscu. W wypowiedzi wiceprezydent na portalu wirtualnemedia.pl możemy przeczytać, że „Organizator imprezy, Telewizja Polska zdecydowała, że „Sylwester w Zakopanem” w tym roku odbędzie się na terenie Wielkiej Krokwi. Właściciel terenu Centralny Ośrodek Sportu podpisał już stosowne dokumenty w tej sprawie, mogę więc już uchylić rąbka tajemnicy i potwierdzić, że impreza sylwestrowa w plenerze w tym roku również się odbędzie”. TVP nie skomentowało oficjalnie tej sprawy.

Jest bojkot

Redakcja jednej z miejscowych gazet rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją sprzeciwiającą się organizacji „Sylwestra marzeń z Dwójka” w nowej lokalizacji. Organizatorom chodzi o zapewnienie spokoju zwierzętom zimującym na terenie TPN-u. Głośna muzyka, wybuch petard i pokazu pirotechnicznego powoduje ryzyko wystraszenia zwierzyny oraz wybudzenia podhalańskich niedźwiedzi. Sprawa sylwestra została skierowana przez władze Tatrzańskiego Parku Narodowego do Ministerstwa Środowiska.

Inf.: wirtualnemedia.pl

Podhale

Podhale - najnowsze informacje