niedziela, 21 maja 2023 10:27

Tak bawią się studenci w Krakowie! Juwenalia 2023 dobiegają końca [FOTO]

Autor Mirosław Haładyj
Tak bawią się studenci w Krakowie! Juwenalia 2023 dobiegają końca [FOTO]

Od 16 do 21 maja krakowscy studenci świętowali Juwenalia. Jak co roku, obchody cieszyły się ogromną popularnością.

Juwenalia co roku przyciągają tłumy studentów. Tak było i tym razem.

W piątek, 19 maja, na placu Szczepańskim, prezydent Jacek Majchrowski przekazał studentom krakowskich uczelni, symboliczne klucze do bram miasta w ramach tegorocznych Juwenaliów Krakoskich 2023.

Dla krakowskich żaków przygotowano wiele atrakcji. Jedna z największych imprez muzycznych w stolicy Małopolski odbyła się w dniach 16-21 maja.

– Zgodnie z dawnym zwyczajem, Kraków przechodzi dziś całkowicie w zarządzanie studentów. Jak co roku, z prawdziwą przyjemnością powierzam państwu klucz do bram miasta – aby podkreślić, jak bardzo dumni jesteśmy z naszych liczących ponad sześć wieków tradycji uniwersyteckich. Obecność studentów dla współczesnego Krakowa jest niezwykle ważna – nie ma przecież w Polsce drugiego takiego miasta, o tak zdecydowanym uniwersyteckim charakterze, w tak ogromnym stopniu kształtowanego przez środowisko akademickie – powiedział prezydent Jacek Majchrowski, podkreślając, że  przygotowywane od lat z klasą i rozmachem oraz świętowane z fantazją Juwenalia, to jeden z wyróżników Krakowa.

Tradycyjny korowód juwenaliowy wyruszył o godz. 9.30 spod Domu Studenckiego Kapitol na plac Szczepański, gdzie o godz. 11.00 prezydent Jacek Majchrowski przekazał studentom klucze do bram miasta.

Krakoskie Juwenalia 2023

Tegoroczne Juwenalia trwają od 16 do 21 maja. W czterech strefach w Krakowie studenci mają okazję do usłyszenia na żywo swoich ulubionych artystów oraz rywalizacji podczas różnych konkurencji sportowych.

Zobacz, jak bawili się studenci krakowskich uczelni.

Inf. i foto: UMK (Bogusław Świerzowski)

Kraków

Kraków - najnowsze informacje