czwartek, 30 grudnia 2021 10:58

Tarnów. W garażu ustawił namiot, a tam… Kara go nie ominie

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. W garażu ustawił namiot, a tam… Kara go nie ominie

Zatrzymany 32-letni mieszkaniec Tarnowa uprawiał w wynajmowanym garażu konopie indyjskie, w specjalnie do tego przygotowanym namiocie, wyposażonym w system ogrzewania, oświetlenia i wentylacji. Usłyszał zarzut posiadania i uprawy znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara więzienia na czas nie krótszy niż trzy lata

Policjanci referatu kryminalnego komisariatu Policji w Mościcach ustalili, że w Tarnowie na jednym z osiedli mieszka mężczyzna posiadający narkotyki. Analizując zebrane informacje ustalili jego adres, a następnie zatrzymali.

- W chwili zatrzymania, 32-letni pseudokibic jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich, posiadał w mieszkaniu nieco ponad 170 gramów marihuany. Ustalenia policjantów doprowadziły również do wynajmowanego garażu, w którym zamiast samochodu stał … materiałowy namiot. Wewnątrz niego, w odpowiednich do wzrostu roślin warunkach, w donicach rosły krzaki konopi indyjskich. Konopie były odpowiednio oświetlone, wentylowane oraz ogrzewane. Zarówno konopie, jak i przedmioty służące do ich uprawy zostały zabezpieczone, a 32-latek trafił do komisariatu w Mościcach – tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W sumie policjanci zabezpieczyli 650 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał  zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości konopi. Dodatkowo „kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód udowodnili mężczyźnie kradzieże w sklepach wielkopowierzchniowych na kwotę niemalże 1000 złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie przyznał się do zarzutów, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka