czwartek, 17 grudnia 2020 12:05

Tłumy na otwarciu mostu w Borusowej. Sprawą zajmie się policja i sanepid

Autor Aleksandra Tokarz
Tłumy na otwarciu mostu w Borusowej. Sprawą zajmie się policja i sanepid

Policja oraz sanepid sprawdzają, czy podczas uroczystości otwarcia nowego mostu w Borusowej nie doszło do złamania zasad reżimu sanitarnego. Przeprawa otwarta została 14 grudnia, a w otwarciu wzięło udział ponad 100 osób – samorządowców, polityków i mieszkańców.

Nowy most połączył Borusową z Nowym Korczynem, co sprawi, ze komunikacja województwa małopolskiego i świętokrzyskiego będzie ułatwiona. Przeprawa została udostępniona do ruchu w poniedziałek. W uroczystości otwarcia uczestniczyli samorządowcy z województw świętokrzyskiego i małopolskiego, duchowni, parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy, m.in. wiceminister sportu Anna Krupka i minister ds. samorządów Michał Cieślak. Udział w uroczystości wzięła także reprezentacja polityków PSL – szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz i europoseł Adam Jarubas, którzy pochodzą z Gręboszowa i z Nowego Korczyna. Nie zabrakło także mieszkańców okolicznych miejscowości.

Jak informuje w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Agnieszka Kołacz-Sarnowska, uroczystość odbyła się w przestrzeni otwartej, a wszyscy goście mieli maseczki. - Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, do udziału w tym wydarzeniu nie zapraszaliśmy mieszkańców i nie mieliśmy wpływu na ich spontaniczne przybycie – zaznaczyła.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski potwierdził w rozmowie z PAP, że policja zajmuje się sprawą. - Na podstawie doniesień prasowych wszczęliśmy czynności w sprawie możliwości popełnienia wykroczenia. Jesteśmy na etapie analizy zdjęć i nagrań z uroczystości. Po przeanalizowaniu tych materiałów będziemy wyciągać konkretne wnioski – powiedział funkcjonariusz.

Dodatkowo sprawą zajmuje się również sanepid.

Dziś otwarcie przeprawy w Borusowej. Most połączy województwo małopolskie i świętokrzyskie
Most w Borusowej, który połączy województwo małopolskie i świętokrzyskie będzie przejezdny już wkrótce. Oficjalne otwarcie przeprawy zaplanowano dzisiaj, na godzinę 14. -Nowy Korczyn i Borusową połączy nowa przeprawa. Pracowaliśmy nad nią wiele lat – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. Na ten…

fot. Powiat Dąbrowski

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje