środa, 8 maja 2024 07:43

To najbardziej denerwuje pasażerów krakowskiego MPK! Przeprowadzono ankietę

Autor Mirosław Haładyj
To najbardziej denerwuje pasażerów krakowskiego MPK! Przeprowadzono ankietę

Czego oczekują od siebie pasażerowie krakowskich autobusów i tramwajów? Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie opublikowało wyniki przeprowadzonej ankiety.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie postanowiło za pośrednictwem sondy na stronie internetowej zapytać pasażerów, czego najbardziej od siebie oczekują. Badanie trwało przez ostatnie dwa miesiące i oddano w nim ok. 3 000 głosów.

Okazuje się, że podróżujący MPK najbardziej oczekują od innych tego, że nie będą słuchać głośnej muzyki. Co trzecią osobę biorącą udział w głosowaniu (33 proc.) denerwuje hałas związany z puszczaniem muzyki w środkach transportu.

-Na drugim miejscu najbardziej oczekiwanych zachowań jest nieblokowanie drzwi w tramwajach i autobusach. Chodzi o te sytuacje, gdy do pojazdu nie da się wejść lub wysiąść tylko dlatego, że drzwi blokują pasażerowie, pomimo tego, że środku pojazdu jest sporo miejsca, w tym także wolne miejsca siedzące. Na to zachowanie wskazało aż 26 proc. głosujących

-przekazują pracownicy MPK.

Trzecim najbardziej oczekiwanym zachowaniem, jakie zostało wskazane przez podróżujących krakowskimi tramwajami i autobusami (14 procent głosów), jest ustąpienie miejsca innej osobie, która tego potrzebuje. Mimo że krakowskie MPK wciąż przypomina o konieczności zwalniania miejsca potrzebującym, prowadząc kampanię „Bądź wrażliwy – ustąp miejsca”, wciąż zdarza się, że pasażerowie o niej zapominają.

-Od współpasażerów oczekujemy także, że nie będą śmiecić w pojazdach (11 proc.), będą ściągać plecak podróżując w tramwaju i autobusie (10 proc.) oraz tego, że oddadzą znaleziony przedmiot, który ktoś inny pozostawił (6 proc.)

-informują pracownicy MPK.

Inf. MPK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka