niedziela, 22 sierpnia 2021 08:04

To ostatni ciepły dzień. Wkrótce możliwe nawet przymrozki

Autor Aleksandra Tokarz
To ostatni ciepły dzień. Wkrótce możliwe nawet przymrozki

Synoptycy prognozują – niedziela 22 sierpnia to ostatni ciepły dzień. Poranek przywitał nas słońcem, jednak od zachodu będzie wzrastać zachmurzenie. Możliwe przelotne opady, a nawet burze.

- Jeszcze dziś czekają nas wysokie temperatury, zwłaszcza na południowym zachodzie, a od poniedziałku ochłodzenie – informuje IMGW.

Do Polski przesuwa się bowiem niż znad Niemiec. Jego efektem będą przelotne opady i burze, a także wzrost zachmurzenia. - Dzisiaj lokalne burze możliwe będą po południu głównie na południowym zachodzie, z mniejszym prawdopodobieństwem na zachodzie i krańcach południowych. Głównym zagrożeniem będą punktowe silne opady deszczu – całkowita wysokość opadów sięgać może 20-25 mm – informuje IMGW.

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże; na zachodzie przelotny deszcz, a na Śląsku Dolnym i Opolskim, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolsce burze. Możliwy grad. Temperatura maks. od 18°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu porywisty. W burzach porywy do 80km/h.

Jak przekonują Fanipogody.pl, wkrótce, zwłaszcza nocami, zrobi się naprawdę zimno. - Lokalnie, zwłaszcza na północnym wschodzie kraju temperatury spadać mogą nawet w okolice zera stopni. Nie można wykluczyć przygruntowych przymrozków podczas jednej z nadchodzących nocy - informuje portal.

Co ciekawe, jak informuje IMGW, do tej pory sierpień jest najchłodniejszym miesiącem tego lata. W kolejnych dniach będzie jeszcze chłodniej, a nawet zimno. Niedziela jest więc ostatnim pogodnym i ciepłym dniem tych wakacji z temperaturą powietrza osiągającą 27 st. C. Warto wykorzystać ten dzień w pełni.

fot. ilustracyjne/pixabay

Polska

Polska - najnowsze informacje