środa, 15 września 2021 07:10

To ostatnie słoneczne dni. Do Polski zbliża się „jęzor chłodu”

Autor Aleksandra Tokarz
To ostatnie słoneczne dni. Do Polski zbliża się „jęzor chłodu”

Trzeba korzystać, póki jest taka szansa – są to bowiem ostatnie tak słoneczne dni. Synoptycy ostrzegają, że już wkrótce zacznie robić się zdecydowanie zimniej. Wszystko za sprawą „jęzora chłodu”, który zbliża się do naszego kraju.

- W dzień pogodnie, tylko na zachodzie stopniowo zachmurzy się i wieczorem mogą pojawić się słabe opady deszczu – informuje IMGW. Temperatura od 18°C na Suwalszczyźnie do 24°C w centrum i 27°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu, umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych.

Letnią pogodą będziemy jednak cieszyć się tylko do końca tego tygodnia. Wtedy nad kraje bałtyckie napłynie niż, za sprawą którego do Polski ściągnięte zostanie zimne powietrze. Około 18 września do Polski nadejdzie ochłodzenie, które będzie odczuwalne głównie w trzeciej dekadzie miesiąca. Według portalu fanipogody.pl 20 września na wschodzie kraju możemy spodziewać się mrozu do - 5 st. Synoptycy podkreślają jednak, że sytuacja może się jeszcze zmienić i mieszkańcy tych rejonów odczują tylko przymrozki.

fot. ilustracyjne/pixabay

Polska

Polska - najnowsze informacje