wtorek, 3 listopada 2020 11:13

Tragedia w Maciejowej! W pożarze zginął mężczyzna

Autor Aleksandra Tokarz
Tragedia w Maciejowej! W pożarze zginął mężczyzna

Ponad trzy godziny trwało gaszenie pożaru, jaki wybuchł w budynku gospodarczym w Maciejowej (gmina Łabowa). W jednym z pomieszczeń strażacy znaleźli zwęglone ciało mężczyzny.

Pożar wybuchł dzisiejszej nocy, około godziny 1:40. Ogień objął poddasze budynku gospodarczego wraz z częścią drewnianego ganku. W pomieszczeniu znajdował się prawdopodobnie właściciel budynku. Gdy pożar udało się opanować, strażacy, podczas przeszukania, znaleźli spalone zwłoki mężczyzny w wieku około 50 lat.

-Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody z szybkiego natarcia na palący się drewniany ganek a drugiego  prądu wody do wnętrza pomieszczenia.Z uwagi na wysoką temperaturę i duże zadymienie nie było możliwości wejścia do pomieszczenia. Wykonano dwa otwory w poszyciu dachowym i podano trzeci prąd wody na palące się poddasze. Odłączono dopływ prądu elektrycznego na skrzynce  znajdującej się w sąsiednim nieużytkowym budynku mieszkalnym – informuje PSP w Nowym Sączu.

Dalsze działania polegały na  przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczenia oraz ponownym sprawdzeniu budynku pod kątem przebywania w nim innych osób. Wykonano prace rozbiórkowe poszycia dachowego wraz z dociepleniem, które wykonane było z trocin. Usunięto nadpalone elementy budynku i jego wyposażenie, które zostało dogaszone.

Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone i przekazane Policji. To już trzecia ofiara śmiertelna pożaru w tym roku na Sądecczyźnie.

Nowy Sącz: Płonął magazyn wypełniony materiałem opałowym!
13 zastępów straży pożarnej, w tym 66 strażaków, walczyło w sobotę, 31 października, z pożarem magazynu, w którym składowane były opałowe materiały drzewne. Nie wiadomo co było jego przyczyną. Wióra, trociny, prasowane kostki i kawałki drewna. Wszystko to było przechowywane w magazynie na ulicy Węg…

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

inf./fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje