wtorek, 27 września 2022 09:38

Ucieczka przed policją, czy jazda pod prąd na rondzie. Szalony pościg w Gorlicach zakończony w rowie

Autor Patryk Trzaska
Ucieczka przed policją, czy jazda pod prąd na rondzie. Szalony pościg w Gorlicach zakończony w rowie

Gorliccy policjanci zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu na terenie gminy Sękowa (powiat gorlicki) 21-latka, który jechał be uprawnień i pod wpływem środków odurzających. Swoją ucieczkę mężczyzna zakończył w rowie. Teraz grozi mu długi pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło 24 września około godziny 21.30 na ul. Węgierskiej w Gorlicach. Kierujący samochodem marki Renault przekroczył dopuszczalną prędkość o 22 km/h. 21-latek nie zatrzymał się do kontroli, a zamiast tego rzucił się do ucieczki w kierunku miejscowości Siary i Sękowa. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli pościg za uciekającym pojazdem. Kierujący poruszając się drogami rożnej kategorii dopuścił się szeregu różnych wykroczeń, tj: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nie sygnalizowanie manewrów, jazda pod prąd na rondzie, jazda bez włączonych świateł od zmierzchu do świtu, stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Po przejechaniu kilku kilometrów sprawca ucieczki wpadł w poślizg na krętym odcinku drogi i swoją ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie. Po unieruchomieniu samochodu mężczyzna podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki, jednak został bardzo szybko zatrzymany i obezwładniony.

Jak się okazało, kierowcą który nie zatrzymał się do kontroli był mieszkaniec gminy Sękowa. 21-latek był trzeźwy, jednak zostały przy nim znalezione środki odurzające, do których spożywania się przyznał. W związku z tym od sprawcy zdarzenia została także pobrana krew do badania, w celu potwierdzenia, czy w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ponadto ustalono, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gorlice, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Jeżeli badania potwierdzą, że mężczyzna znajdował się po wpływem środków odurzających, zarzuty wobec niego zostaną rozszerzone.  21-latek odpowie także za szereg wykroczeń drogowych, których dopuścił się w czasie ucieczki.

inf./ fot. KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka