poniedziałek, 11 października 2021 07:43

Weź udział w spotkaniu ws. rewitalizacji linii kolejowej Sucha Beskidzka – Żywiec

Autor Mirosław Haładyj
Weź udział w spotkaniu ws. rewitalizacji linii kolejowej Sucha Beskidzka – Żywiec

Firma International Management Services Sp. z.o.o. opracowuje na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wstępne studium planistyczno-prognostyczne dla projektu pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 97 na odc. Sucha Beskidzka – Żywiec celem usprawnienia połączenia Kraków – Żywiec". W środę (20 października) odbędzie się spotkanie informacyjne w tej sprawie.

Województwo Małopolskie, dostrzegając potrzebę rozwoju kolei, jako jednego z najbardziej efektywnych i przyjaznych środowisku środków publicznego transportu zbiorowego oraz widząc w rozwoju kolei istotny element zrównoważonego rozwoju regionów, zgłosiło – jako wnioskodawca w ramach naboru do „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku” – projekt: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 97 na odc. Sucha Beskidzka – Żywiec celem usprawnienia połączenia Kraków – Żywiec”.

Przedmiotowy projekt został zakwalifikowany do II Etapu ww. naboru, w ramach którego wnioskodawcy zobowiązani są do przedłożenia wstępnego studium planistyczno-prognostycznego lub dokumentu równoważnego, dla zgłoszonego projektu.

– Serdeczne zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym online, które odbędzie się 20 października 2021 o godz. 17.30. W pierwszej jego części eksperci IMS omówią cele i założenia, a także zaprezentują zakres opracowywanego studium, zaś w drugiej części chętnie odpowiedzą na pytania

– czytamy na stronie UM Sucha Beskidzka.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Można wziąć w nim udział, wybierając jedną z dwóch opcji:

  • pobierając uprzednio z internetu aplikację Microsoft Teams (wersja bezpłatna na urządzenia stacjonarne lub mobilne);
  • korzystając z przeglądarkowej wersji Microsoft Teams (przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome).

Bezpośredni link do spotkania wraz z krótką instrukcją zostanie opublikowany na stronie Urzędu Miasta Sucha Beskidzka dzień przed spotkaniem, tj. 19 października 2021 r.

Informację publikujemy na prośbę International Management Services Sp. z o.o.

Inf. i foto: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje