wtorek, 22 czerwca 2021 09:41

W niedzielę "Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego" na Paproci. W programie wiele atrakcji

Autor Aleksandra Tokarz
W niedzielę "Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego" na Paproci. W programie wiele atrakcji

W niedziele, 27 czerwca, na górze Paproć odbędzie się uroczysta inauguracja sezonu turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Imprezę, jak co roku, rozpocznie msza św. Po niej na uczestników czeka szereg atrakcji.

Msza św. inaugurująca sezon turystyczny, do której oprawę muzyczną zapewni orkiestra działająca przy parafii w Łososinie Górnej, rozpocznie się o godz. 14.00. Po Eucharystii letni sezon turystyczny otworzą władze Gminy Limanowa oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej. Następnie na scenie zagości muzykalna i utalentowana rodzina Wróblów, która obchodzi jubileusz 50-lecia działalności Muzycznego Zespołu Rodziny Wróblów. Po symbolicznych życzeniach dla Jubilatów, ok. godz. 16.15 przed zebraną publicznością wystąpi kapela Górne Łososinioki działająca przy OSP Łososina Górna.

Od 16.45 zaplanowany jest program animacji dla najmłodszych uczestników imprezy. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami! O godz. 17.30 sceną zawładnie Zespół Regionalny Starowiejski Hyr, a później (ok. godz.) 18.00 do wspólnej zabawy wszystkich zebranych gości zachęci zespół muzyczny Zryw.

Na tych, którzy wezmą udział w loterii i wrzucą swój szczęśliwy los, czekać będą cenne rzeczowe nagrody, które planowo zostaną rozlosowane o godz. 19.00.

Piesza Pielgrzymka Tarnowska znów w formie sztafety
“Eucharystia daje życie” - to hasło 39. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy. Ta w tym roku znów odbędzie się w formie sztafety.

O godz. 20.00, na zakończenie programu, dla wszystkich spragnionych dobrej zabawy, wystąpi zespół muzyczny The Lux.

W trakcie imprezy najmłodsi jej uczestnicy bezpłatnie będą mogli skorzystać z dmuchańców, zabaw z animatorami, przejażdżek konnych, ścianki wspinaczkowej przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR.

- Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej inauguracji letniego sezonu turystycznego, a zmotoryzowanych prosimy o stosowanie się do następującej organizacji ruchu: wyjazd na górę Paproć – od strony Zamieścia /Przylaski/, a zjazd w kierunku Łososiny Górnej - informuje samorząd gminy Limanowa.

"Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego" na Paproci / fot. UG Limanowa

inf./fot. UG Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka