poniedziałek, 4 marca 2024 11:23

W środku nocy grupa mężczyzn biegła w kierunku strażników. Sprawy potoczyły się szybko

Autor Mirosław Haładyj
W środku nocy grupa mężczyzn biegła w kierunku strażników. Sprawy potoczyły się szybko

W sobotnią noc na ul. Bora Komorowskiego strażnicy miejscy interweniowali w sprawie skradzionych telefonów. Sprawcy zdarzenia (mężczyzna i kobieta) zostali przekazani policji.

W sobotę (2 marca) o 23:00 strażnicy, przejeżdżając ul. Bora Komorowskiego, zauważyli mężczyzn, którzy biegną w ich stronę i machają rękami.

– Gdy dobieli do radiowozu, wyjaśnili, że dosłownie przed chwilą skradziono im dwa Iphony, a sprawcy – kobieta i mężczyzna – oddalają się właśnie w stronę pobliskiego marketu budowlanego

– relacjonują strażnicy i dodają:

– Strażnicy natychmiast ruszyli za sprawcami w pościg. Na wysokości Parku Wodnego zauważyli parę odpowiadającą rysopisowi, a chwilę później ujęli ją. Jak się okazało, żadne z nich nie miało przy sobie skradzionych telefonów.

Strażnicy podejrzewali jednak, że skradzione przedmioty mogły zostać porzucone podczas ucieczki. Rozpoczęli zatem dokładne sprawdzanie terenu.

– Na efekty nie trzeba było długo czekać. Iphony zostały odnalezione w trawie. Dodatkowo przy mężczyźnie ujawniono nienależącą do niego kartę bankomatową

– przekazują strażnicy.

Sprawa została przekazana policji.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka