poniedziałek, 9 listopada 2020 14:14

Wolbrom. Powstanie Klub Seniora!

Autor Wiktoria Mitura
Wolbrom. Powstanie Klub Seniora!

Klub Seniora powstanie w pomieszczeniach parteru budynku byłego Sądu Grodzkiego przy ul. Żwirki i Wigury. Seniorzy będą mogli z niego korzystać już pod koniec stycznia.

Wykonaw inwestycji pn. „Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z Gminy Wolbrom” jest już znany. Będzie nim firma Zakład Usługowo Sprzętowy Mirosława Basonia ze Skały.

Koszt inwestycji będzie wynosił 428.500 zł. To o wiele mniej, niż zakładał pierwotny kosztorys (600 tys.zł).

- Na to zadanie inwestycyjne pozyskaliśmy od Województwa Małopolskiego ponad 200 tys. zł. Składam serdeczne podziękowania dla Zarządu Województwa w osobach Panów Marszałków: Witolda Kozłowskiego, Łukasza Smółki, Tomasza Urynowicza, Edwarda Czesaka oraz Pani Marszałek Marty Malec-Lech, jak również Radnego Sejmikowego, Pana Andrzeja Wójcika. Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z naszej Gminy jest bardzo potrzebne. Statystyk nie możemy oszukać. Społeczeństwo nasze się starzeje, ale trzeba pamiętać, że człowiek starzeje się wtedy, kiedy traci cel w życiu. Dopóki ma cel, czyli np. spotyka się z przyjaciółmi, rodziną, czy realizuje swoje pasje, dopóty ten człowiek cały czas czuje się młody i potrzebny. Liczy się tu młodość ducha, a wiek jest tylko na papierze – oznajmił Adam Zielnik.

W pomieszczeniach parteru byłego budynku sądu, znajdzie się sala spotkań z telewizorem oraz komputerem wraz z internetem, a także małą biblioteczką. Będzie też sala do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, aneks kuchenny i toalety. Obiekt zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

info i foto: UM Wolbrom

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje