piątek, 9 sierpnia 2019 12:26

Zaczyna się Sabałowa Noc w Bukowinie Tatrzańskiej

Autor Marzena Gitler
Zaczyna się Sabałowa Noc w Bukowinie Tatrzańskiej

Gawędziarze, muzykanci, drużbowie, starostowie weselni i śpiewacy z całej Polski zjeżdżają do Bukowiny Tatrzańskiej! Po raz 53. odbędą się tutaj Sabałowe Bajania. Impreza zaczyna się już w sobotę, 10 czerwca.

Sabałowe Bajania to najstarszy w regionie konkurs sprzyjający zachowaniu gwary góralskiej, ale też wielkie święto ludowej kultury i obyczajowości.

Jego tegoroczną odsłonę otworzy 10 sierpnia tradycyjny przejazd kapel i zaproszonych gości zaprzęgami konnymi przez miejscowość. Oficjalnie otwarcie imprezy nastąpi w samo południe przed Domem Ludowym. Pod bukowiańskimi termami stanie wielka plenerowa scena, gdzie zagrają m.in. zespoły Krywań i Enej, a także odbędzie się Sabałowa Noc, czyli ceremonia pasowana na Zbójnika.

Organizatorzy zapraszaja też na wycieczkę śladami podhalańskich zbójinków. "W poniedziałek o godzinie 10.00 wyruszymy na wycieczkę Śladami Zbójników Ku Niebieskiej Dolinie. Przejście trasy będzie trwało około 2 godzin. Po dotarciu do celu obok Karczmy Widokowej Szymkówka będzie czekała na uczestników niespodzianka. Powrót busem do Domu Ludowego około godziny 13.00. Wycieczka jest bezpłatna, jednak prosimy o wcześniejsze zapisy w Domu Ludowym na Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Ludowej. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 506 657 614."

Więcej informacji tutaj

inf. i foto: UMWM

Podhale

Podhale - najnowsze informacje