czwartek, 22 grudnia 2022 13:57

4 TOP dostawców najszybszego Internetu w województwie małopolskim

Autor Artykuł partnera
4 TOP dostawców najszybszego Internetu w województwie małopolskim

Zastanawiasz się jak znaleźć najlepszego dostawcę Internetu w naszym regionie? Sprawdziliśmy to za Ciebie. Prezentujemy 4 najlepszych operatorów najszybszego Internetu w całym województwie.

Rodzaje Internetu – mobilny, stacjonarny a może światłowodowy?

Nie sposób porównywać oferty dostawców internetowych bez wyboru konkretnego rodzaju Internetu. Od tego, czy będzie on kablowy, czy bezprzewodowy zależy jakość łącza oraz komfort korzystania z sieci. Możemy wyróżnić 5 typów połączeń i są to:

●     łącza światłowodowe,

●     kablowy Internet stacjonarny,

●     telefoniczne łączne przewodowe,

●     sieć radiowa,

●     sieć satelitarna.

Co więcej, możesz również korzystać z Internetu mobilnego, który przydaje się w czasie podróży, gdy nie masz dostępu do domowego Internetu.

Czym kierować się przy wyborze Internetu?

Zanim zdecydujesz się na ofertę danego operatora, przemyśl dokładnie swoje potrzeby. Może się bowiem okazać, że wybierzesz zbyt słaby Internet i przez kolejny rok czy dwa, w zależności od tego, ile trwa umowa, będziesz codziennie odczuwać frustracje. Kluczowym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest liczba domowników, korzystających z sieci. Nie bez znaczenia jest również to, w jaki sposób spędzacie czas w Internecie – czy jedynie przeglądając strony internetowe, czy też grając w gry na żywo lub oglądając filmy.

TOP 4 dostawców najszybszego Internetu w województwie małopolskim

Samodzielne poszukiwanie propozycji najlepszych dostawców jest czasochłonne. Musisz sprawdzić nie tylko parametry oferty, ale także zweryfikować reputację operatora. My jednak zrobiliśmy to już dla Ciebie. Oto najlepsi dostawcy w Olkuszu, Wieliczce i Gorlicach.

TOP 4 – Najszybszy domowy Internet w Olkuszu

●     Fiber

●     Netia

●     Orange

●     UPC

TOP 4 – Najszybszy domowy Internet w Wieliczce

●     FIBERWAY

●     Netia

●     Orange

●     UPC

TOP 4 – Najszybsz domowy Internet w Gorlicach

●     Orange

●     Play

●     T-Mobile

●     Zicom Next Spółka z o.o.

Podsumowanie

W badanych przez nas miastach prym wiodą duże i znane marki takie jak: Orange, Play czy T-Mobile. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że problem z korzystaniem z usług operatorów będą mieli mieszkańcy niewielkich wsi. W takim wypadku warto skorzystać z usług lokalnego dostawcy. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie porównaj parametry oferty i dopasuj je do swoich potrzeb.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka