wtorek, 30 kwiecień 2019 15:47

Rzeszowski INTEGRAL wybuduje w Dębicy zbiornik wody pitnej

Napisała

26 kwietnia w Stacji Uzdatniania Wody w Dębicy przy ul. Kwiatkowskiego 11 w Dębicy został podpisany drugi co do wielkości kontrakt w ramach projektu „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej Miasta Dębica z modernizacją oczyszczalni ścieków”.

Roboty budowlane, polegające na modernizacji dębickiej Stacji Uzdatniania Wody - w szczególności budowie zbiornika wody czystej - dodatkowego rezerwuaru wody pitnej dla miasta Dębicy, rozpoczną się w maju. Towarzyszyć im będą roboty polegające na wymianie części rurociągów i parku maszynowego a także instalacji elektrycznej i automatyki. Wartość robót budowlanych to 5,6 mln zł netto.

Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe INTEGRAL Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie, wyłonione w ramach przetargu nieograniczonego, a prace potrwają do 31 maja 2020 roku.

Umowę w obecności burmistrza Mariusza Szewczyka podpisali Jacek Gil, Prezes Zarządu Wodociągów Dębickich oraz Witold Wańczyk – Prezes Zarządu spółki INTEGRAL i Stanisław Pado – Wiceprezes Zarządu.

Projekt „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej Miasta Dębica z modernizacją oczyszczalni ścieków” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Cały projekt opiewa na 34,1 mln zł netto, z czego dofinansowanie unijne wynosi 21,8 mln zł.

inf. i foto: UM Dębica

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.