niedziela, 23 czerwca 2019 11:43

Straszęcin: Orbitek ciągle na podium

Autor Marzena Gitler

Nie ustaje seria sukcesów straszęcińskich badmintonistów.

Drużyna UKS „Orbitek” Straszęcin została Wicemistrzem Karpackiej I Ligi Badmintona. 1 czerwca w Hali Sportowej w Ropczycach zmierzyła się w finale z UKS „Sokół” Ropczyce. W rozgrywkach „Orbitek” reprezentowali: Mateusz Ciurkot, Dawid Gąsior, Michał Kosztyło, Wiktor Grzyb, Konrad Krystek i Arkadiusz Dydyński.

Tytuł Wicemistrza Karpackiej II Ligi Badmintona zdobyła również druga drużyna ze Straszęcina, występująca w składzie: Emilia Skrzek, Arkadiusz Dydyński i Bartosz Kufel. Arkadiusz Dydyński został też najlepszym zawodnikiem Karpackiej II Ligi. To tym większy sukces klubu, bo medale zdobyli wyłącznie wychowankowie „Orbitka”, w przeciwieństwie do innych zespołów.

Aż 19 medali zawodnicy „Orbitka” przywieźli z rozegranych 2 czerwca w Zespole Szkół w Medyce Mistrzostwa Podkarpacia Żaków Młodszych, Żaków, Młodzików Młodszych, Młodzików i Juniorów Młodszych w Badmintonie. W turnieju udział wzięło 137 zawodników z Podkarpackich klubów w tym 19 zawodników ze Straszęcina.

Emilia Skrzek oraz Arkadiusz Dydyński zdobyli brązowy medal na rozegranych w dniach 6-9 czerwca w Mysłowicach Mistrzostwach Polski Młodzików (U15) w badmintonie, na których rywalizowali najlepsi zawodnicy w tej kategorii wiekowej wyłonieni na podstawie wysokiego miejsca na liście klasyfikacyjnej oraz dodatkowych kwalifikacji.

Inf. i foto: UG Dębica