poniedziałek, 19 czerwca 2023 12:37

Grozili, że zabiją. "Wsadzili go do samochodu i wywieźli"

Autor Katarzyna Jamróz
Grozili, że zabiją. "Wsadzili go do samochodu i wywieźli"

Policja zatrzymała trzech mieszkańców powiatu nowotarskiego, którzy pobili, pozbawili wolności i grozili maczetą mieszkańcowi powiatu nowosądeckiego. Wobec podejrzanych sąd, na wniosek prokuratora, zastosował tymczasowy areszt.

Sytuacja miała miejsce w sobotni wieczór (3 czerwca) w Tylmanowej (powiat nowotarski, gmina Ochotnica Dolna). Trzech mężczyzn w wieku 19, 22 i 25 lat napadło na 22-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego. – Związali go, bili i grozili maczetą pozbawieniem życia. Następnie wsadzili go do jego samochodu i wywieźli na teren powiatu nowosądeckiego, gdzie ponownie został pobity. Ostatecznie 22-latkowi udało się uciec z rąk oprawców i wezwać pomoc. Sprawcy ukradli i podpalili samochód mężczyzny – informuje podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP w Nowym Targu.

Policyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania przestępców. Pierwszy z podejrzanych, 25-letni mężczyzna, został zatrzymany w poniedziałkowy poranek (5 czerwca) w miejscu zamieszkania. Pozostali dwaj, w wieku 19 i 22 lat, kilka dni później. – Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności, pobicia oraz kierowania gróźb pozbawienia życia wobec 22-latka. Odpowiedzą także za kradzież oraz popalenie samochodu pokrzywdzonego. Motywem działania sprawców były porachunki z 22-latkiem, szczegóły są nadal przedmiotem ustaleń śledczych. Za popełnione przestępstwa, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat – dodaje rzeczniczka.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku. 25-latek odpowie dodatkowo za handel narkotykami, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf./Fot. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka