czwartek, 26 stycznia 2023 17:13

Jest wesoła, dowcipna i ironiczna, kocha ludzi i… życie. Taka jest Śmierć Neila Gaimana

Autor Mirosław Haładyj
Jest wesoła, dowcipna i ironiczna, kocha ludzi i… życie. Taka jest  Śmierć Neila Gaimana

Postać Śmierci z Nieskończonych – znana wszystkim wielbicielom Neila Gaimana – wyłoniła się z kart jego bestsellerowego arcydzieła „Sandman”, i w krótkim czasie stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych bohaterek tego autora.

W interpretacji Gaimana starsza siostra Snu jest atrakcyjną brunetką, stylizowaną na gotkę. Jest wesoła, dowcipna i ironiczna, kocha ludzi i… życie. Niniejsze wydanie „Śmierci” zawiera wszystkie historie Gaimana, w których Śmierć występuje w roli głównej: „Śmierć – wysoka cena życia”, „Śmierć – pełnia życia”, zeszyty „Sandmana” – „Odgłos jej skrzydeł” i „Fasada”, rozdział „Śmierć i Wenecja” z „Sandmana – nocy nieskończonych” oraz „Zimową opowieść”, „Koło” i „Śmierć mówi o życiu”.Zbiór zawiera również bogatą galerię portretów Śmierci autorstwa najwybitniejszych artystów komiksowych.

"Śmierć" Neila Gaimana/Fot.: Egmont, materiały prasowe
"Śmierć" Neila Gaimana/Fot.: Egmont, materiały prasowe 

Miniseria „Wysoka cena życia w 1994 roku została uhonorowana dwoma Nagrodami Eisnera.

Autorem scenariuszy wszystkich zamieszczonych w zbiorze opowieści jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Mike Dringenberg, Malcolm Jones III, Jeff Jones, Chris Bachalo, P. Craig Russel i Dave McKean.

Fot.: "Śmierć" Neila Gaimana, Egmont, materiały prasowe

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka