czwartek, 16 lipca 2020 14:14

Kamil z Krakowa dostał szansę na normalność. Pomóż mu ją odzyskać

Autor Mirosław Haładyj
Kamil z Krakowa dostał szansę na normalność. Pomóż mu ją odzyskać

– Jak to jest żyć bez ucha, nie słyszeć świat tylko w połowie? Nie powiem Ci, bo nie wiem, jak jest inaczej, normalnie – pisze 23-letni Kamil z Krakowa na portalu siepomaga.pl w opisie zbiórki na swoją operację. Od urodzenia nie miał łatwo, przeszedłem łącznie 8 operacji i wiele wycierpiał, był m. in. zarażony gronkowcem złocistym. Teraz ma szansę na normalność. Przeszkodą są "tylko" i "aż" pieniądze.

Kamil samodzielnie znalazł wybitnego profesora, który podejmie się rekonstrukcji ucha. 23-latek wreszcie będzie mógł usłyszeć świat. Warunek jest jeden - zebrać ogromną sumę na operację, ponad 100 tys. zł.

Bez Ciebie mi się nie uda. Proszę, pomóż mi...

– apeluje młody krakowianin. Kamil opisuje także to, co spotkało go do tej pory. Cierpienie, którego doświadczył, pozostanie w nim na zawsze:

Urodziłem się jako wcześniak z prawą nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Mój pierwszy rok życia spędziłem w szpitalu, gdzie wielokrotnie walczyłem o życie. Aby lekarze w ogóle się zgodzili na wypisanie mnie ze szpitala, rodzice musieli zdać kurs medyczny i nauczyć się wyciągać rurkę tracheotomijną. Musieli nauczyć się wszystkiego, by móc mnie uratować, gdy nastąpi najgorsze.
Na szczęście gdy miałem 2 latka, mogłem już oddychać samodzielnie. Gdy największe zagrożenie minęło, moi rodzice szukali ratunku dla mojego ucha. Jeździli od lekarza do lekarza, ale pierwszą operację rekonstrukcji przeszedłem dopiero w wieku 15 lat. Nie powiodła się… Łącznie przeszedłem 8 operacji i wiele cierpienia, nie tylko fizycznego. To zostanie we mnie na zawsze…
Kamil Stawiarz

Trudnego zadania rekonstrukcji ucha Kamila podjął się profesor Adam Maciejewski:

Profesor Maciejewski jest jedynym lekarzem w Polsce i na świecie, który podejmie się trudnych operacji. Gdy się o tym dowiedziałem, popłakałem się ze szczęścia. W końcu, po tylu latach… Niestety, operacja nie jest refundowana. Dlatego jestem tu i bardzo proszę o pomoc. Wciąż wierzę, że jeszcze będę miał normalne ucho, że w końcu będę mógł normalnie żyć!
To będzie trudna operacja odtwórcza i naprawcza mojego ucha. Pierwsza, która może się udać! Dzięki temu mógłbym w końcu założyć okulary, bo nie będą mi spadać z prawej strony. Będę mógł w końcu usłyszeć świat tak, jak brzmi naprawdę…

– pisze Kamil w opisie zbiórki.

Kamilowi pomóc można na stronie zbiórki:

Zbyt wiele w życiu przeszedłem, aby teraz się poddać. Proszę, pomóż!
Jak to jest żyć bez ucha, nie słyszeć świat tylko w połowie? Nie powiem Ci, bo nie wiem, jak jest inaczej, normalnie. Od urodzenia nie miałem łatwo, choć radzę sobie, jak mogę. Przeszedłem łącznie 8 operacji i wiele cierpienia - to wszystko na nic. Rany na duszy pewnie nie zagoją się nigdy… Teraz do

A także poprzez licytacje:

➡️ Licytacje dla Kamila Stawiarza


Fot. i inf.: Kamil Stawiarz

Kraków

Kraków - najnowsze informacje