czwartek, 17 sierpnia 2023 18:06

Kierowca miał być pod wpływem alkoholu. Prawda okazała się inna

Autor Mirosław Haładyj
Kierowca miał być pod wpływem alkoholu. Prawda okazała się inna

Policjanci zatrzymali w miniony weekend w Zembrzycach dwóch młodych mężczyzn posiadających narkotyki.

W nocy z soboty na niedzielę dzielnicowi zostali wysłani na interwencję do Zembrzyc, gdzie według zgłoszenia samochodem marki BMW miała poruszać się osoba, która mogła być pod wpływem alkoholu.

Wskazany pojazd policjanci zauważyli za stacją paliw, obok którego stało dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lat oraz kobieta w wieku 18 lat. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli w samochodzie zarówno susz roślinny, który okazał się marihuaną oraz woreczki z białymi kryształkami, gdzie w ich przypadku policyjny tester wykazał, że jest to mefedron o ogólnej wadze prawie (143 gram).

Po spędzonej nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, zarówno 18 -latek jak i jego starszy kolega usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Prokurator na wniosek śledczych objął mężczyzn policyjnym dozorem. Dodatkowo policjanci czekają na wynik badania krwi kierowcy celem ustalenia, czy do obecnych zarzutów nie zostanie dopisany kolejny, w postaci kierowania pojazdem mechanicznym pod działaniem środków odurzających.

Inf. i foto: Małopolska Policja

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka