środa, 20 kwietnia 2022 09:40

Kraków: Od poniedziałku na ul. Opolskiej duże zmiany dla kierowców

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Od poniedziałku na ul. Opolskiej duże zmiany dla kierowców

Od poniedziałku, 25 kwietnia, zmieni się organizacja ruchu na ulicy Opolskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Pleszowską do okolic kładki dla pieszych do dyspozycji kierujących będzie po jednym pasie ruchu w każdą ze stron. Zmiany mają związek z kolejnym etapem robót tunelowych przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Wprowadzenie takiego rozwiązania jest konieczne, bo wykonawca zadania intensyfikuje roboty tunelowe na ul. Opolskiej. Od lutego prace prowadzone były na zamkniętej jezdni południowej, co nie miało wpływu na organizację ruchu.

W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie już jednak prace związane z budową ściany szczelinowej tunelu na jezdni północnej. W związku z tym konieczna jest zmiana organizacji ruchu – będzie się on odbywał w obu kierunkach po pasach wewnętrznych obu jezdni. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas w kierunku Nowej Huty (jak dotychczas) i jeden pas ruchu w kierunku Katowic.

Od poniedziałku, 25 kwietnia, zmieni się organizacja ruchu na ulicy Opolskiej/Fot. krakow.pl
Od poniedziałku, 25 kwietnia, zmieni się organizacja ruchu na ulicy Opolskiej/Fot.: krakow.pl

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do odwołania. Wykonawca będzie się starał jak najszybciej zrealizować założony zakres robót, by udrożnić ruch na ul. Opolskiej.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje