czwartek, 21 stycznia 2021 19:29

Kraków: Radni zaszczepili się poza kolejką. Wiadomo którzy

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Radni zaszczepili się poza kolejką. Wiadomo którzy

Krakowscy radni dzielnicowi z XVIII dzielnicy Krakowa, Nowej Huty, zostali zaszczepieni poza kolejnością – informuje RMF FM.

Wiadomo, że są wiceprzewodniczący dzielnicy oraz jedna z radnych. Informację tę potwierdził Dariusz Nowak, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Krakowa. – Faktycznie zostały zaszczepione cztery osoby poza kolejnością. To nie powinno się zdarzyć. Przed szczepieniami dyrektor MOPS-u zebrał wszystkich podległych mu dyrektorów i wytłumaczył na jakich zasadach mają się odbywać szczepienia – powiedział RMF FM Nowak.

W jaki sposób radnym dzielnicowym udało się wcisnąć do kolejki? Skorzystali z okazji, jaką były szczepienia w krakowskich DPS-ach. Rozpoczęły się w poniedziałek, 18 stycznia. Radni mieli się zaszczepić ze swoimi małżonkami w jednym z DPS-ów. – Dyrektora tej placówki już poproszono o rezygnację ze stanowiska, bo - jak przekonują miejscy urzędnicy - to dyrektorzy placówek odpowiadają za szczepienia – informuje stacja. Z kolei Dziennik Polski twierdzi, że dyrektor sam zrezygnował. – Gdy sprawa wyszła na jaw, dyrektor placówki złożył wypowiedzenie – powiedziała dziennikowi Agnieszka Pers, rzeczniczka krakowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Dokładnie złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę w związku z planowanym przejściem na emeryturę.

Czytaj też:

[Nowe informacje] Kraków. Afera ze szczepieniami radnych. Dawki powinny trafić do kosza?
Do nieprawidłowości podczas akcji szczepienia podopiecznych DPS-ów doszło w jednym z Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Nowej Hucie w Krakowie. Potwierdza to rzecznik MOPS w Krakowie, Agnieszka Pers. Czy, gdyby dawki trafiły do kosza, dyrektor placówki nie straciłby stanowiska?

Do dziś 853 mieszkańców krakowskich DPS-ów zostało zaszczepionych. Jest to 52 procent spośród zgłoszonych. Chęć przystąpienia do szczepień przeciw Covid-19 zadeklarowało 1651 przebywających w DPS-ach, czyli 82 procent mieszkańców. Wszyscy zgłoszeni mają już ustalony termin szczepienia.

koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje