środa, 20 lipca 2022 05:54

Kraków. W rękach miał duże obcęgi. Zadziałali natychmiast

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. W rękach miał duże obcęgi. Zadziałali natychmiast

Błyskawiczna reakcja operatora monitoringu straży miejskiej doprowadziła do ujęcia mężczyzny, który we wtorek (19 lipca) nad ranem próbował ukraść rowery przypięte do stojaków przed Galerią Krakowską.  Strażnicy przekazali sprawcę policji.

Około 4:00 nad ranem operator monitoringu zauważył mężczyznę, który kręci się między rowerami przed galerią. Gdy przybliżył kamerę dostrzegł w jego rękach duże obcęgi, którymi próbuje odciąć zabezpieczenie jednego z nich.

Ponieważ kilka prób okazało się nieskutecznych, schował obcęgi do torby i podszedł do kolejnego roweru. Wymontował z niego siodełko, które następnie zamienił z wyciągniętym z następnego bicykla. W końcu odciął zabezpieczenie, włożył obcęgi do torby, zamontował ją na bagażniku, wsiadł na rower i zrobił kilka kółek na placu przed galerią.

-Tę końcową sekwencję zdarzeń oglądali już z pewnej odległości strażnicy miejscy. Niestety, nie pozwolili mu na opuszczenie placu. Kiedy stanęli przed nim, był bardzo zaskoczony, ale po chwili namysłu podjął nieudolną próbę ucieczki. 35-latek został ujęty i przekazany policji

-relacjonują strażnicy.

Kraków PL

Kraków

Kraków - najnowsze informacje