wtorek, 13 września 2022 13:06

Krakowskie lotnisko powitało pięciomilionowego pasażera

Autor Mirosław Haładyj
Krakowskie lotnisko powitało pięciomilionowego pasażera

We wtorek 13 września Kraków Airport symbolicznie powitało pięciomilionowego pasażera. Przed pandemią koronawirusa, krakowskie port lotniczy był jedynym lotniskiem regionalnym w Polsce, które obsługiwało osiem milionów pasażerów.

Dzisiaj w Kraków Airport symbolicznie powitaliśmy 5 mln milionowego pasażera w ilości obsłużonych pasażerów, od początku 2022. Dziękujemy za zaufanie tym wszystkim, którzy wybrali lotnisko w Krakowie-Balicach, jako początek swoich podróży – powiedział 13 września Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport. i dodał: – Wakacje na krakowskim lotnisku jeszcze się nie skończyły. Pasażerowie nadal mogą korzystać z letniej siatki połączeń. Wraz z przewoźnikami i całą drużyną Kraków Airport intensywnie pracujemy nad jesienno-zimową ofertą dla naszych pasażerów. Mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą wzmożony ruch turystyczny także w sferze biznesowej a turyści odwiedzający Kraków i i Małopolskę nadal wzmacniać będą potencjał naszego regonu.

Port lotniczy Kraków/Balice ciągle się rozwija. Opracowany Plan Generalny lotniska wyznacza kierunki rozwoju portu lotniczego w ciągu najbliższych dwóch dekad. Krakowskie lotnisko planuje zainwestować około miliarda złotych w rozwój infrastruktury. Podstawą dalszej modernizacji lotniska pozostaje budowa nowej drogi startowej, która jest kluczowym elementem infrastruktury portu lotniczego. Rozwój lotniska oznacza powstanie ponad 10 tysięcy nowych bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy oraz rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa.

Kraków Airport jest jedynym lotniskiem regionalnym w Polsce, które przed pandemią koronawirusa obsługiwało 8 milionów pasażerów. Lotnisko jest członkiem Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI) oraz Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Działania Kraków Airport są dostrzegane na świecie – potwierdza to m.in. nagroda ASQ Awards 2016 przyznana przez Airport Council International w 2017 r. za doskonalenie jakości obsługi klienta oraz nominacja UBM do nagrody World Routes Marketing Awards w 2017 roku.
Kraków Airport jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację „Aviation Industry Charter for COVID-19”, zainicjowaną i przygotowaną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Głównym celem deklaracji jest stosowanie i promowanie nowych zasad bezpieczeństwa przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19 przez operatorów lotniczych oraz zarządzających lotniskami.

Inf.:

Kraków

Kraków - najnowsze informacje