piątek, 28 lipca 2023 17:22

Ks. Kazimierz Sowa w Wadowicach. Będzie rozmawiał o Kościele

Autor Marzena Gitler
Ks. Kazimierz Sowa w Wadowicach. Będzie rozmawiał o Kościele

Związany z Małopolską publicysta i dziennikarz, ks. Kazimierz Sowa wydał nową książkę. O czym faktycznie jest "Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele" będzie się można przekonać w Wadowicach, gdzie odbędzie się spotkanie z autorem.

Ks. Kazimierz Sowa to znany dziennikarz, publicysta, były dyrektor Religia.tv (za utworzenie tego kanału otrzymał w 2009 roku nagrodę Ślad im. biskupa Jana Chrapka) i... starszy brat małopolskiego posła Marka Sowy.

"Z bratem często rozmawiam o Kościele i jego miejscu we współczesnym świecie. Jego opinie czasem są identyczne jak moje, czasem zaskakujące swoją oryginalnością i przenikliwością. Sam chętnie przeczytam, o czym rozmawia z ludźmi zainteresowanymi tym, żeby Kościół odnalazł właściwe miejsce w Polsce!" - napisał Marek Sowa jeszcze przed premierą najnowszej książki brata.

Premiera najnowszej książki "Niewierni Wierni" mojego brata Kazimierz Sowa już 18 maja 2023 r.❗️ Z bratem często...

Opublikowany przez Marka Sowę Czwartek, 4 maja 2023

Ks. Kazimierz Sowa, który z archidiecezji krakowskiej przeniósł się do warszawskiej, współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym", "Gazetą Wyborczą", "Życiem Warszawy", "Wprost" i "Newsweekiem Polska". Dawniej publikował także na łamach "Gościa Niedzielnego” i „Rzeczpospolitej”.

Jest autorem kilku książek. W 2009 roku ukazała się "Słownik języka boskiego. Gwiazdy o ważnych sprawach" , w 2013 roku - "Moje syberyjskie podróże", , Świat Książki, dwa lata później - "Szaleńcy Pana Boga" - reportaże o pracy misjonarzy.

Nowa pozycja, która swoją premierę miała 18 maja 2023 roku - "Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele", którą wydało Wielka Litera, to zapis rozmów z ludźmi Kościoła, którzy mówią o tym, co powinno się zmienić, aby wyszedł on z kryzysu. Rozmówcy autora to m.in. Tomasz Terlikowski, Michał Rusinek, Justyna i Paweł Kowalowie, Zbigniew Mikołejko czy Szymon Hołownia. Co mówią o potrzebie bezwzględnego rozliczenia pedofilii, przejrzystości finansów, uznaniu praw osób nieheteronormatywnych czy wreszcie oddzieleniu Kościoła od państwa?

O tym będzie można porozmawiać w najbliższy poniedziałek 31 lipca o godzinie 18:00 w "Garsonierze" przy Osiedlu Kopernika 10 w Wadowicach podczas spotkania autorskiego z księdzem Kazimierzem Sową.

Będzie można również nabyć książkę i zdobyć autograf autora.

fot. Krzysztof Cabak - Praca własna/ Wikimedia Commons i Fb. Kazimierz Sowa

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka