sobota, 4 lipca 2020 19:22

Widzieliście samochód po zderzeniu z jeleniem? Co z kierowcą?

Autor Tomasz Stępień
Widzieliście samochód po zderzeniu z jeleniem? Co z kierowcą?

Takie wypadki to może nie codzienność, ale, jak podaje policja, jest ich coraz więcej. W 2017 roku było ponad 26 tysięcy z udziałem dzikich zwierząt. Do tego, według statystyk, kierowcy 195 razy zderzyli się z dziką zwierzyną, w czego wyniku 10 osób straciło życie, a 229 zostało ciężko rannych. Do kolejnego takiego zdarzenia doszło 2 lipca w miejscowości Bobrek (gmina Chełmek, powiat oświęcimski).

Tego dnia drogą wojewódzką 933 jechał mężczyzna, gdy o godzinie 16:45 wprost pod koła jego opla wyskoczył jeleń. Kierujący nie miał szans na reakcję. Uderzył w zwierzę, które wpadło prosto na szybę. W wyniku zderzenia zwierzę zginęło, natomiast kierowca samochodu doznał urazu głowy. Mężczyzna podróżował sam.  Na miejscu bardzo szybko zjawiły JRG Chrzanów, OSP Libiąż, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego, który na miejscu udzielił pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, po czym został on przewieziony do szpitala na leczenie

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie pojazd poprzez odcięcie energii elektrycznej. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych działań ruch na DW odbywał się wahadłowo.

fot: OSP Libiąż,

Małopolska - najnowsze informacje