wtorek, 20 października 2020 21:26, aktualizacja 5 lat temu

Mistrz grozy powraca w nietypowym stylu. Czego możemy się spodziewać po "Paradoksie"?

Autor Mirosław Haładyj
Mistrz grozy powraca w nietypowym stylu. Czego możemy się spodziewać po "Paradoksie"?

Niedawno, nakładem wydawnictwa Vesper, ukazała się nowa książka Artura Urbanowicza zatytułowana "Paradoks". Czym tym razem zaskoczył swoich Czytelników pisarz-matematyk?

Nowa powieść autora bestsellerowego „Inkuba” to mistrzowski thriller psychologiczny z elementami horroru i science-fiction. Takie połączenie już samo w sobie jest intrygujące. Z autorem powieści pozamawialiśmy m. in. na temat zagrożeń, jakie mogą wypływać z obsesji perfekcjonizmu.

Z Arturem Urbanowiczem mieliśmy okazję rozmawiać już wcześniej. Poniżej link do artykułu

Czy istnieje wzór na idealną powieść? Pisarz-matematyk odpowiada
12 marca jest obchodzony, jako Dzień Matematyki. Został on ustanowiony w 2007 r., przez organizację “World Education Games”, aby, przez udział w grach i zabawach matematycznych, dać uczniom trochę odmiany oraz pokazać, że matematyka może być przyjemna i sprawiać radość. Zupełnie, jak książki. Human…

Czy jesteś najlepszą wersją samego siebie?


Jak sądzisz? Czy jesteś najlepszą wersją samego siebie? Najlepszą, na jaką cię stać…?

Maks Okrągły „Square” to najlepszy student matematyki na wydziale i chorobliwy perfekcjonista. Jego umysł, przesiąknięty królową nauk, przestawił się na skrajną efektywność – chłopak uczy się szybciej, robi więcej i osiąga lepsze wyniki niż rówieśnicy. Sytuacja ta ma jednak swoją ciemną stronę – Maks podświadomie gardzi innymi ludźmi i traktuje ich z góry.

Paradoksalnie jednak najbardziej gardzi… samym sobą – zwłaszcza kiedy popełnia błąd, który jego zdaniem mu nie przystoi, i czuje z tego powodu potężną złość. Czasem przybiera to ekstremalne formy – Maks wymierza sobie coraz dotkliwsze kary poprzez samookaleczanie i dręczą go paranoiczne myśli przeplatane z przerażającymi wizjami, między innymi, że prześladuje go jego sobowtór, który go nienawidzi i chce go zabić. Nie wie jednak, że prawdziwy koszmar dopiero nadchodzi i na własnej skórze przekona się o dosłowności porzekadła „Lepsze jest wrogiem dobrego”. Czy sobowtór Maksa, uosobienie jego obsesji dążenia do doskonałości, naprawdę przestał być jedynie majakiem udręczonego umysłu?

Zrealizowano w ramach stypendium kulturalnego miasta Gdańska.

Fot. i inf. o książce pochodzą od wydawcy

Obserwuj nas w Google News

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje

Rozrywka