czwartek, 24 sierpnia 2023 14:22

Nad Tatry nadciągała burza. Z pomocą turyście ruszyli policjanci

Autor Katarzyna Jamróz
Nad Tatry nadciągała burza. Z pomocą turyście ruszyli policjanci

Nadciągająca nad Tatry burza spowodowała, że turyści w pośpiechu schodzili z górskich szlaków. Nie wszystkim jednak udało się sprawnie i szybko zejść w bezpieczne doliny. Z pomocą jednemu z turystów ruszyli tatrzańscy policjanci.

We wtorkowy wieczór (22 sierpnia) przebywający na Podhalu turyści oraz jego mieszkańcy otrzymywali liczne ostrzeżenia i alerty pogodowe o nadciągającej burzy. – Około godziny 21:15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem otrzymał zgłoszenie, że na szlaku w Dolinie Chochołowskiej pozostał starszy mężczyzna, który bardzo wolno schodzi w kierunku schroniska. Zaniepokojeni turyści zgłosili ten fakt służbom obawiając się, że senior nie zdąży dotrzeć na parking przed nadciągającą nawałnicą – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, oficer prasowy KPP w Zakopanem.

Na miejsce skierowany został patrol policji, który w rejonie Polany Huciska odnalazł seniora. – Funkcjonariusze w rozmowie z 86-latkiem ustalali, że wszystko u niego jest dobrze, lecz opadł już z sił. Mężczyzna nie zostawił samochodu na parkingu. Do przejścia miał jeszcze ok. 9 km. Policjanci zaopiekowali się seniorem i odwieźli go do miejsca zamieszkania, oddając pod opiekę bliskich – dodał rzecznik.

Inf./Fot. KPP Podhale

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka