piątek, 16 października 2020 14:52

Naprawa: Miał 3 promile, jechał do Nowego Targu

Autor Mirosław Haładyj
Naprawa: Miał 3 promile, jechał do Nowego Targu

Dzięki wzorowemu zachowaniu innych kierujących kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Nie tylko został zmuszony do zatrzymania swojego samochodu, ale też uniemożliwiono mu dalszą jazdę do czasu przyjazdu patrolu policji.

15 października po godzinie 13:00 dyżurny Komisariatu Policji w Jordanowie został poinformowany przez mieszkańca powiatu kieleckiego, o jadącym w miejscowości Naprawa na drodze nr 7, kierowcy samochodem m-ki Seat. Kierowca ten, nie tylko nie był w stanie jechać swoim pasem ruchu, przez co stwarzał zagrożenie dla jadących z naprzeciwka pojazdów, ale też zatrzymywał się, po czym zwiększał prędkość. Poinformowani o sytuacji policjanci, natychmiast udali się na miejsce.

Jeden z kierujących korzystając z okazji skutecznie zablokował dalszą jazdę Seata, natomiast inny wyciągnął jego kluczyki ze stacyjki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali podejrzanie zachowującego się kierowcę. Okazał się nim być 52-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, u którego badanie trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierowca pomimo stanu w jakim się znajdował, zmierzał do Nowego Targu.

– Dzięki wzorowemu zachowaniu innych kierowców i odpowiedniej reakcji, z drogi został wyeliminowany kolejny nietrzeźwy kierujący

– powiedział asp. szt. Wojciech Copija, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej i dodał:

– Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje