piątek, 6 maja 2022 13:05

Nasiona poświęcił papież, a za łopaty chwycili m.in. posłowie i senatorowie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nasiona poświęcił papież, a za łopaty chwycili m.in. posłowie i senatorowie

Blisko tysiąc młodych jodeł posadzono w czwartek (6 maja) pod Przehybą w ramach ogólnopolskiej kampanii ph. "Łączą nas drzewa". W akcji sadzenia lasu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Na zaproszenie sekretarza stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki oraz dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Pawła Szczygła odpowiedzieli samorządowcy i parlamentarzyści. Za łopaty chwycili posłowie Anna Paluch i Jan Duda, a także senatorowie Wiktor Durlak i Jan Hamerski. Towarzyszyli im reprezentanci świata nauki, służb mundurowych, uczniowie, harcerze i przedstawicielki kół gospodyń wiejskich.

Sadzonki wyrosły z nasion, poświęconych w lipcu 2016 r. przez Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przyczynią się do realizowanej od lat przebudowy drzewostanu świerkowego w Beskidach. Pamiątką po zainaugurowaniu tej akcji na Przehybie będzie odsłonięty dziś kamień z informacją na temat kampanii "Łączą nas drzewa".

Wydarzenie miało nie tylko ekologiczny, ale także patriotyczny charakter. Akcję sadzenia drzew poprzedziło bowiem złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych u podnóża Przehyby.

Inf.: SP w Nowym Sączu, Fot. Justyna Tokarczyk

Ekologia - najnowsze informacje