wtorek, 23 kwietnia 2024 07:49

Nowy prezydent Krakowa zapowiada działania jeszcze przed zaprzysiężeniem. Jakie?

Autor Katarzyna Domagała
Nowy prezydent Krakowa zapowiada działania jeszcze przed zaprzysiężeniem. Jakie?

Kraków ma nowego prezydenta. Po ponad 20 latach piastowania tego stanowiska przez Jacka Majchrowskiego przejmie je Aleksander Miszalski. W rozmowie z RMF zapowiedział, że z pierwszymi działaniami nie będzie czekał do zaprzysiężenia. Czym zajmie się w pierwszej kolejności?

Nowy prezydent Krakowa Aleksander Miszalski był gościem internetowego radia RMF24. Przypomnijmy, że w niedzielnych wyborach wygrał on niewielką przewagą (51,04 proc.) z Łukaszem Gibałą (48,96 proc.). W rozmowie powiedział m.in., że od razu rusza do pracy i wypowiedział się na temat budowy metra w Krakowie.

Oficjalnie Kraków ma nowego prezydenta. Rywalizacja bardzo wyrównana
21 kwietnia 2024 mieszkańcy Krakowa wybrali nowego prezydenta miasta. Został nim Aleksander Miszalski

Jakie będą pierwsze decyzje nowego prezydenta Krakowa?

Jedną z pierwszych i zapowiadanych decyzji będzie sprzedaż lexusa. Przypomnijmy, że dzień po wygranej w wyborach Miszalski przyjechał na spotkanie z mieszkańcami rowerem.

Ciężko w tej chwili stwierdzić, bo pierwszymi decyzjami musi być przeprowadzenie audytu i bardzo, bardzo wiele rozmów wewnątrz urzędu, żeby te decyzje były mądre. Można podjąć szybkie decyzje, no ale co z tego, jak będą nietrafne. Więc mi jest daleko do jakichś takich działań populistycznych. Chociaż lexusa sprzedam, to już zapowiedziałem. Nie będę jeździć lexusem. Jeżdżę rowerem na co dzień - zapowiedział Aleksander Miszalski.

Dodał również, że na nowe ścieżki rowerowe w mieście chce przeznaczyć 30 mln złotych rocznie.

DZIĘKUJĘ! Dzisiejszy poranek choć deszczowy to jednak pełen uśmiechów🙂 Zrobię co w mojej mocy żeby te 5 lat było dobrym czasem dla naszego miasta! A Was wszystkich proszę o pomoc w tym zadaniu.

Opublikowany przez Aleksandra Miszalskiego Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Będą czystki w urzędzie miasta?

Aleksander Miszalski zapowiedział również jasno, że nie zamierza przeprowadzać czystek w urzędzie miasta po objęciu stanowiska, ale...

Pewnie jakieś odwołania będą, bo wiemy, że nie wszystko w urzędzie i w spółkach działa dobrze, ale od tego są najpierw rozmowy i sprawdzenie tych procesów i tego, co w urzędzie się dzieje, żeby potem podejmować decyzje. Na pewno nie mam jakiejś takiej rewolucyjnej misji, że teraz trzeba cały urząd wyczyścić. To na pewno nie. Pracownicy mogą spać spokojnie - mówił Miszalski.

Kiedy metro w Krakowie?

Nowo wybrany prezydent Krakowa pytany był również o datę budowy wyczekiwanego metra w Krakowie.

Szacujemy, że to jest 7- 8 lat, aż pierwsza linia powstanie. Rozmawiałem ze specjalistami i taki harmonogram wyznaczyliśmy. Oczywiście, że są różne zabytki w Krakowie, ale metro się kopie trochę głębiej. Też nie metodą odkrywkową. więc zakładam, że ci specjaliści, którzy w tym zakresie doradzali, to wiedzieli, co mówią - tłumaczył.

Źródło: RMF24

Fot.: Aleksander Miszalski (Facebook)

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka