wtorek, 11 maja 2021 09:11

Nowy Sącz. Uważaj w lesie! Powiatowy Lekarz Weterynarii ostrzega

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Uważaj w lesie! Powiatowy Lekarz Weterynarii ostrzega

Przez najbliższe trzy dni należy zachować szczególną ostrożność w lesie. O to apeluje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Sączu. Zadbać należy także o zwierzęta - psy i koty.

Do 14 maja w nowosądeckich lasach będzie odbywać się wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionki rozrzucane będą z samolotów bądź wykładane ręcznie.

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących prowadzona jest metodą doustną. Szczepionka w postaci małych, zielono - brązowych kostek jest zrzucana z samolotów na kompleksy leśne, pola i łąki.

W tym okresie szczególną uwagę należy zwrócić na zwierzęta domowe. Powiatowy Lekarz Weterynarii zaleca, by przede wszystkim nie wypuszczać psów i kotów bez opieki, a w czasie spacerów prowadzić zwierzęta na smyczy i w kagańcu. W przypadku kontaktu zwierzęcia domowego ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza weterynarii, celem poddania go obserwacji.

Nawojowa. Przed policjantami uciekł do lasu. Schował się … za drzewem
37-letni motocyklista nie tylko nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami, ale też kierował w stanie nietrzeźwości, pomimo cofniętych uprawnień, pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Na koniec mężczyzna schował się przed policjantami ... za drzewem.

Powiatowy Lekarz Weterynarii przestrzega także, aby nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty! Znajdująca się wewnątrz szczepionka jest bowiem w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

fot. ilustracyjne/pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje