wtorek, 5 stycznia 2021 12:26

Od dziś tarnowianie zapłacą więcej za bilety autobusowe!

Autor Aleksandra Tokarz
Od dziś tarnowianie zapłacą więcej za bilety autobusowe!

Mieszkańcy Tarnowa zapłacą więcej za bilety autobusowe. Wyższe ceny są wynikiem decyzji podjętej przez radnych 17 grudnia 2020 roku.

Nowe ceny obejmują 30-minutowe jednorazowe bilety w formie papierowej, zakupione w dowolnym punkcie sprzedaży oraz za pośrednictwem telefonu komórkowego lub karty płatniczej w autobusie i zdrożeją z 3,20 na 3,60 zł (1,80 zł bilety ulgowe). Bilety 60-minutowe będą droższe o 40 groszy, to znaczy, że mieszkańcy zapłacą 5 zł za normalny i 2,50 zł za ulgowy. Cena pięcioprzejazdowego karnetu wyniesie 16 zł za bilet normalny i 8 zł za ulgowy.

Szpitala tymczasowego w Arenie Jaskółka Tarnów jednak nie będzie?
Na początku listopada pewnym było, że kolejny szpital tymczasowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem powstanie w tarnowskiej Arenie Jaskółka. Teraz plany te mogą jednak ulec zmianie. Półtora miesiąca temu, obserwując sytuację związaną z epidemią koronawirusa w Polsce, można było stwierdzić, że b…

Dla posiadaczy Karty Tarnowskiej Rodziny bilety jednorazowe będą kosztować 1,80 zł, za normalne i 90 gr za ulgowe. Zmieni się też cena pięcioprzejazdowych karnetów dla kupujących z taką kartą - 8 zł normalne i 4 zł ulgowe. Przypomnijmy, że podwyżka nie dotyczy biletów okresowych i elektronicznych biletów odległościowych kupowanych przez posiadaczy Tarnowskiej Karty Miejskiej.

Wyższe ceny za bilety wynikają m.in. ze zmniejszających się wpływów do miejskiego budżetu w wyniku przedłużającej się pandemii koronawirusa i z mniejszej liczby pasażerów, którzy korzystają z autobusów komunikacji miejskiej.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje