czwartek, 20 czerwca 2024 10:01

Podwójny morderca ze Spytkowic już w Polsce

Autor Mirosław Haładyj
Podwójny morderca ze Spytkowic już w Polsce

Mężczyzna, który na początku kwietnia dokonał podwójnego zabójstwa w Spytkowicach jest już w areszcie śledczym w Jeleniej Górze. 54-latek został złapany na terenie Niemiec, po tym jak wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Do podwójnego zabójstwa doszło 3 kwietnia 2024 r. w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Wadowic. Z ustaleń policjantów wynika. że za śmierć kobiet w wieku 73 i 48 lat, których ciała znaleziono na terenie posesji, odpowiada 54-letni Mirosław M. (syn i brat kobiet).

Ponieważ mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, policjanci opublikowali komunikat ze zdjęciem i rysopisem poszukiwanego. 5 kwietnia Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wydała za podejrzanym list gończy, a Sąd Okręgowy w Krakowie na wniosek prokuratury Europejski Nakaz Aresztowania.

Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji dzięki otrzymanej informacji od polskiej policji potwierdziło niemieckim mundurowym, że w gminie Nadrensee (Niemcy) przebywa poszukiwany 54-latek. Mężczyzna został zatrzymany 7 kwietnia około 13:00,a następnie przewieziony do aresztu tymczasowego.

W czwartek (19 czerwca) Mirosław M. został przywieziony do aresztu w Jeleniej Górze.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka