sobota, 4 grudnia 2021 16:10

Powiat suski: Policjanci już po kilku godzinach zapukali do drzwi 38-latka

Autor Mirosław Haładyj
Powiat suski: Policjanci już po kilku godzinach zapukali do drzwi 38-latka

Policjanci z Jordanowa potrzebowali tylko kilku godzin, by ustalić i zatrzymać 38-latka, który włamał się do domku letniskowego w Osielcu. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Pod koniec listopada policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domków letniskowych na terenie Osielca, skąd ukradziono sprzęt agd. Włamywacz zabrał również butelki z alkoholem. Policjanci na miejscu zabezpieczyli każdy ślad, w tym ślady biologiczne i sprawdzali wszystkie informacje mogące naprowadzić ich na sprawcę.

Już po kilku godzinach zapukali do drzwi 38-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który miesiąc wcześniej wyszedł z zakładu karnego, gdzie przebywał za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany. Straty, jakie wyrządził, to kwota około 600 zł. Wszystkie skradzione rzeczy zostały odzyskane, pomimo że sprawca ukrył je poza miejscem zamieszkania.

38-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do czego się przyznał. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić 10 lat, niewykluczone że, z uwagi na warunki recydywy, sąd może podwyższyć karę.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje