poniedziałek, 8 czerwca 2020 13:25

Prawnik radzi: Kiedy pracodawca nie może cię zwolnić?

Autor Głos 24
Prawnik radzi: Kiedy pracodawca nie może cię zwolnić?

Prawo pracy precyzyjnie normuje kwestie zawarcia jak i rozwiązania stosunku pracy. Wyróżniamy kilka rodzajów umów o pracę i każda z nich może być rozwiązana w różny sposób. Publikacja krakowskiego radcy prawnego Roberta Kucharskiego stanowi odpowiedź na często zadawane pytania dotyczące praw pracowniczych związanych z rozwiązywaniem umów o pracę. W swojej prezentacji Mecenas omawia podstawowe rodzaje umów o pracę wraz z trybem ich rozwiązania. Przedstawione są także szczególne przypadki w których prawo pracy przewiduje zwiększoną ochronę dla pracownika. Przy zwolnieniach pracowniczych wielokrotnie dochodzi do łamania przepisów prawa, zaś niska świadomość swoich praw powoduje, że pracownik traci dwukrotnie.

Po stronie pracodawców leży szereg obowiązków które należy spełnić by rozwiązanie umowy o pracę było zgodne z prawem pracy. W niektórych przypadkach, jak np. w stosunku do kobiet w ciąży, pracodawca w ogóle nie ma takiej możliwości. Za niezgodne z prawem lub nieuzasadnione rozwiązanie umowy o pracę pracownik może otrzymać stosowne odszkodowanie. Najczęściej wiąże się to z koniecznością odwołania do sądu pracy. Sprawy przed sądami pracy należą do spraw szczególnych z uwagi na specyfikę prawa pracy, które co do zasady ma chronić pracownika. Jednak przed każdą sprawą sądową należy dokładnie sprawdzić okoliczności faktyczne i prawne aby nie narazić się na przegranie procesu.

Rozwinięciem niniejszej wideo publikacji jest artykuł na blogu prawniczym do którego odsyłamy wszystkie osoby zainteresowana omawianą tematyką. Radca prawny Robert Kucharski zajmuje się prowadzeniem spraw sądowych z zakresu prawa pracy a także udziela bieżących porad prawnych klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom.

r.pr. ROBERT KUCHARSKI

https://kucharskirobert.pl
https://facebook.com/radcarobertkucharski
https://instagram.com/kucharskirobert_pl
https://twitter.com/RadcaRobertKuch
https://www.linkedin.com/in/robert-kucharski-8a3453156/
https://youtube.com/edukacjaprawna

KRSC

https://krsc.pl
https://krakowlawfirm.pl
https://facebook.com/krscpl
https://instagram.com/krsc.pl
https://twitter.com/KancelariaKrsc
https://www.linkedin.com/in/kancelariakrsc/

Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje