wtorek, 11 sierpnia 2020 12:55

Remont mostu w Ostrowie – jest dofinansowanie

Autor Aleksandra Tokarz
Remont mostu w Ostrowie – jest dofinansowanie

Powiat tarnowski otrzymał 4 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na pierwszy etap remontu mostu nad Dunajcem w Ostrowie. Symboliczny czek, gwarantujący przyznanie dofinansowania, w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego przekazała na ręce władz powiatu poseł na Sejm RP Anna Pieczarka.

Podczas briefingu prasowego wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma poinformował, że ogłoszony został już przetarg na pierwszy etap remontu zamkniętej jesienią ub. roku przeprawy w Ostrowie. Obejmie on rozbiórkę starej konstrukcji, wzmocnienie podpór oraz przełożenie kanalizacji i światłowodu. Otwarcie ofert nastąpi 20 sierpnia.

-Te dni są przełomowe dla realizacji tego niełatwego projektu jakim jest wyremontowanie i ponowne uruchomienie mostu w Ostrowie – powiedział Jacek Hudyma. – Nie tylko otrzymaliśmy dofinansowanie z budżetu państwa na pierwszy etap prac i ogłosiliśmy przetarg, ale także złożyliśmy dokumenty do wojewody o pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na roboty zaplanowane w przyszłym roku. Staramy się o maksymalne dofinansowanie. Chodzi o kwotę około 30 milionów złotych. Mamy również wszystkie zgody i uzgodnienia, aby mogła ruszyć ta inwestycja.

Wicestarosta podziękował wiceminister zdrowia Józefie Szczurek-Żelazko i poseł Annie Pieczarce, która zabiegała w Warszawie o wsparcie finansowe dla powiatowej inwestycji.

- Premier Mateusz Morawiecki osobiście zainteresował się tą sprawą. Zależy mu na jak najszybszym uruchomieniu tego mostu. Te 4 mln zł to kwota na dziś. W przyszłym roku możliwe jest kolejne dofinansowanie, aby inwestycja została domknięta i w drugiej połowie 2021 roku można było korzystać z przeprawy w  Ostrowie – zapewniła poseł Anna Pieczarka.

Władze powiatu tarnowskiego prowadzą jeszcze rozmowy z województwem małopolskim odnośnie wsparcia finansowego pierwszego etapu remontu mostu w Ostrowie. W grę wchodzi kwota miliona złotych. Liczą na włączenie się gminnych samorządów zainteresowanych jak najszybszym przywróceniem ruchu w tym miejscu.

W budżecie powiatu tarnowskiego zagwarantowane są pieniądze na wkład własny do pierwszego etapu tego przedsięwzięcia, który zrealizowany zostanie w tym roku.

Most w Ostrowie został zamknięty 27 listopada 2019 roku. Mieszkańcy pobliskich miejscowości, mogą w końcu poczuć ulgę.

Powiat tarnowski. Jest projekt inwestycji na remont mostu w Ostrowie
Powiat tarnowski ma projekt remontu. Prawdopodobnie pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Wystarczy jeszcze skomplementować dokumentacje i ogłosić przetarg. Jak będzie wyglądać pierwszy etap prac?

inf./fot. Powiat Tarnowski

Tarnów - najnowsze informacje