wtorek, 1 czerwca 2021 08:35

Sądeccy rowerzyści nie będą musieli zsiadać z roweru. W mieście szykują ułatwienia

Autor Aleksandra Tokarz
Sądeccy rowerzyści nie będą musieli zsiadać z roweru. W mieście szykują ułatwienia

W Nowym Sączu szykują znaczne ułatwienia dla rowerzystów. Specjalne podpórki zostaną zamontowane jeszcze w obecnym sezonie rowerowym.

- W ostatnim czasie, zwróciłem się do pana prezydent Ludomira Handzla z interpelacją, aby wzorem innych miast, także i w Nowym Sączu na ścieżkach rowerowych, rozpoczęto montaż podpórek dla rowerzystów czekających na przejazd przez skrzyżowanie – tłumaczy radny Krzysztof Ziaja.

Dzięki takim podpórkom rowerzysta, który czeka przy skrzyżowaniu na przejazd, nie musi zsiadać z roweru, a jedynie przytrzymać się specjalnej barierki i oprzeć na niej stopę. W momencie, w którym droga staje się wolna, rowerzysta może łatwiej i szybciej ruszyć.

- Zaproponowałem aby takie rozwiązanie w pierwszej kolejności pojawiło się na ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Witosa – mówi Krzysztof Ziaja. Jak dodaje, prezydent Nowego Sącza odniósł się do tej propozycji bardzo pozytywnie i zapewnił, że podpórki zamontowane zostaną jeszcze w obecnym sezonie rowerowym. - Jeśli rozwiązanie się sprawdzi i rowerzyści będą z niego zadowoleni, to będę zabiegał o to, by takie podpórki pojawiły się także w innych rejonach Nowego Sącza – tłumaczy radny.

Takie rzeczy tylko w Małopolsce: Na życzenie przykują do pręgierza albo zamkną w więzieniu
Wiadomości Muszyna. - Już za dwa tygodnie oddajemy do dyspozycji mieszkańców i turystów muszyński Rynek w nowej odsłonie – zapowiada burmistrz Jan Golba.

Tak wygląda podpórka zamontowana w Białymstoku.

Podpórka dla rowerzystów / fot. UM Białystok

fot. ilustracyjne/pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje