sobota, 21 września 2019 11:58

Stowarzyszenia z powiatu mieleckiego uhonorowane nagrodą „NGO Wysokich Lotów”

Autor Marzena Gitler
Stowarzyszenia z powiatu mieleckiego uhonorowane nagrodą „NGO Wysokich Lotów”

Stowarzyszenie Nasze Wadowice z Gminy Wadowice Górne i Stowarzyszenie „Powiśle Gliny Małe” z Gminy Borowa otrzymały Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów” i vouchery o wartości pięciu tysięcy złotych.

Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów” już po raz piąty trafiła do organizacji trzeciego sektora z Podkarpacia. Nagrody rozdano dziś podczas IV Podkarpackiego Forum Obywatelskiego, które odbyło się w w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Forum umożliwia organizacjom wymianę doświadczeń, pozwala im też prezentować własne zasoby oraz dzielić się doświadczeniami. W tegorocznym konkursie, który jest integralnym elementem forum, udział wzięło 15 stowarzyszeń z terenu Podkarpacia. Zwycięzcom nagrody wręczyła wicemarszałek Ewa Draus.

Wręczone nagrody mają charakter rzeczowy w postaci Vouchera o wartości pięciu tysięcy złotych. Jednocześnie wyróżniono jedno stowarzyszenie, które otrzymało vouchery o wartości tysiąca złotych. Nagrodzeni to: Kółko Rolnicze w Łękach Dukielskich (kategoria polityka społeczna, zdrowie oraz działalność pomocowa), Fundacja Klub Młodych Liderów (kategoria społeczeństwo obywatelskie oraz zrównoważony rozwój), Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry FREDRUM (kategoria kultura i tożsamość narodowa), Stowarzyszenie Przyjaciół Iwonicza Zdroju (kategoria nauka, edukacja, sport i środowisko), Stowarzyszenie „Powiśle Gliny Małe” (kategoria gospodarka, rynek pracy). Wyróżnienie w kategorii Kultura i tożsamość narodowa otrzymało Stowarzyszenie Nasze Wadowice.

W trakcie forum nastąpiło również podpisanie umowy pomiędzy Narodowym Instytutem Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego a Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Podkarpacia PRO CARPATIA. PRO CARPATIA otrzymała dotację na rozwój instytucjonalny organizacji w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności.

inf. i foto: UMWP

Mielec - najnowsze informacje