środa, 13 listopada 2019 15:26

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej – kiedy warto z niej skorzystać?

Autor Artykuł sponsorowany
Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej – kiedy warto z niej skorzystać?

Masz choroby skórne? A może dokucza Ci nadciśnienie? Chcesz odtruć swój organizm? W takim przypadku komora hiperbaryczna to dobry wybór!

Tlen to pierwiastek niezbędnych do życia każdego człowieka. Jest on również podstawą wielu zabiegów medycznych, które określane są wspólnie jako tlenoterapia. Z terapii tlenem można skorzystać na wiele sposobów – w tym celu stosowana jest także komora hiperbaryczna, czyli specjalna komora tlenowa, która pozwala pacjentom na przebywanie w atmosferze o zwiększonej ilości tlenu.

Na czym dokładnie polega tlenoterapia? Jak działa komora hiperbaryczna, która przeznaczona jest do jej prowadzenia? Kiedy taka metoda leczenia jest najczęściej rekomendowana? Gdzie można skorzystać z terapii tlenem? Sprawdź już teraz odpowiedzi na te pytania!

Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia, czyli terapia tlenem czy leczenie tlenem to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje zwiększoną ilość tlenu dostarczanego do organizmu pacjenta przez jego układ oddechowy.

Bardzo często zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej prowadzone są w nagłych przypadkach, na przykład przy obrzękach płuc, zatruciu tlenkiem węgla, przy zatrzymaniu krążenia czy też po wystąpieniu choroby wysokościowej. Warto jednak wskazać, że tlenoterapia posiada także inne wskazania, które związane są z pozytywnymi właściwościami tlenu.

Duża ilość tlenu dostarczana do organizmu nie tylko ułatwia oddychanie, ale ma też wiele innych zalet. Wspomaga szybsze krążenie krwi, limfy i innych płynów ustrojowych, a przez to działa jak naturalna rehabilitacja organizmu, który szybciej pozbywa się toksyn – zbędnych produktów przemiany materii, a także wspomaga wydolność jego działania.

Tlenoterapia przynosi bardzo dobre efekty jako leczenie licznych schorzeń dotyczących między innymi układy sercowo-naczyniowego, a także schorzeń skóry. Takie zabiegi wybierają nie tylko osoby chore, ale to także doskonała propozycja dla sportowców, którym zależy na szybszej regeneracji swoich tkanek, a także poprawie swojej kondycji fizycznej.

Wskazania do tlenoterapii:

 • nadciśnienie tętnicze
 • niewydolność żylna
 • miażdżyca
 • stany zapalne
 • anemia
 • choroby autoimmunologiczne
 • przemęczenie
 • przeszczepy
 • grzybice
 • terapia cukrzycy
 • obrzęki
 • owrzodzenia
 • odleżyny
 • przewlekłe choroby skórne
 • trudno gojące się rany
 • ropnie
 • nadwaga i otyłość

Jak widać, z tlenoterapii hiperbarycznej skorzystać może wielu pacjentów, u których zdiagnozowano liczne schorzenia. Wówczas terapia tlenem pozwala na uzyskanie bardzo dobrych wyników już po pierwszej sesji!

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej

Tlenoterapia hiperbaryczna to metoda leczenia, która prowadzona jest w komorze hiperbarycznej. Komora tego typu wykonana jest ze stali i pozwala na zwiększenie ilości tlenu, a także ciśnienia atmosferycznego wewnątrz. Znajdująca się w środku komory osoba może wtedy korzystać z większej dawki tlenu niż na zewnątrz.

Terapia w komorze hiperbarycznej nie wymaga od pacjenta żadnego szczególnego przygotowania. Warto zabrać ze sobą strój kąpielowy, aby zastosować go w środku. Można także wybrać krótkie spodenki i koszulkę. Przed wejściem do środka komory należy zdjąć też biżuterię, zegarki i inne dodatki.

Najczęściej pacjenci przebywający w komorze hiperbarycznej określają ten zabieg jako przyjemny oraz relaksujący. U niektórych osób mogą pojawić się skutki uboczne w postaci dyskomfortu czy bólów głowy.

Całkowity czas przebywania w komorze hiperbarycznej wynosi od około 45 do 60 minut. Dla osiągnięcia najlepszych efektów rekomenduje się wykonanie serii zabiegów.

Skorzystaj z komory hiperbarycznej w Krakowie!

Kraków to jedno z miast, w którym można skorzystać z tlenoterapii hiperbarycznej w specjalnie przeznaczonej do tego komorze. Usługi tego typu oferuje gabinet Bio Life Medicine. Cennik rozpoczyna się już od 150 złotych za jedną sesję. Dla osób, które częściej korzystać chcą z zabiegu w miejscu takim, jak komora hiperbaryczna cena jest jeszcze niższa!

Dokładne informacje dotyczące usług tlenoterapii w Krakowie można znaleźć na stronie internetowej: https://biolifemedicine.com/tlenoterapia/.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje