środa, 20 października 2021 20:20

To już pewne! 3. dawka dla wszystkich dorosłych. Premier zdradził termin rozpoczęcia szczepień

Autor Mirosław Haładyj
To już pewne! 3. dawka dla wszystkich dorosłych. Premier zdradził termin rozpoczęcia szczepień

Na posiedzeniu Rady Medycznej ustalono, że 3. dawkę preparatu przeciw koronawirusowi powinni przyjąć wszyscy dorośli. Premier zapowiedział, że szczepienia rozpoczną się już za kilka tygodni.

W środę (20 października) odbyło się posiedzenie Rady Medycznej. Po jej zakończeniu premier poinformował, że szczepienia dla wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, rozpoczną się już za kilka tygodni:

-Wspólnie z szefem Ministerstwo Zdrowia Adamem Niedzielskim postanowiliśmy, że szczepienia będa mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni. Kolejne dawki będą mogły przyjąć osoby powyżej 18 roku życia, u których od zakończenia podstawowego schematu szczepień upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Eksperci rozmawiali o przebiegu 4. fali epidemii koronawirusa oraz o obowiązkowych szczepieniach dla personelu medycznego.

-Omawiano także pomysły nowych zasad zabezpieczenia oddziałów szpitalnych przed transmisją wirusa i planowane inwestycje w polską sieć szpitali zakaźnych

-relacjonował wmediach społecznościowych Mateusz Morawiecki i zaapelował:

-Przypominam wszystkim o potrzebie przestrzegania obowiązujących obostrzeń - szczególnie w terenach o podwyższonym ryzyku, i oczywiście zachęcam do szczepienia się!

Inf.: Facebook

Polska

Polska - najnowsze informacje