środa, 27 stycznia 2021 13:05

W styczniu się nie udało. Czy miłośnicy białego szaleństwa będą mogli rywalizować o puchar?

Autor Mirosław Haładyj
W styczniu się nie udało. Czy miłośnicy białego szaleństwa będą mogli rywalizować o puchar?

Burmistrz Miasta Zakopane i największe stacje narciarskie zapraszają na ósmą edycję Pucharu Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim – wydarzenia integrującego wszystkich miłośników białego szaleństwa bez względu na wiek.

Niestety, rozwój pandemii i wprowadzone z tego powodu obostrzenia mocno zweryfikowały plany organizatorów. W styczniu miłośnikom narciarstwa nie udało się spotkać na zakopiańskiej Harendzie.

Organizatorzy zachęcają do spróbowania swoich sił w slalomie gigancie:

  • 13 lutego 2021 /sobota/ – zaprasza Stacja Narciarska PKL KASPROWY WIERCH
  • 28 lutego 2021 /niedziela/ – zaprasza Stacja Narciarska SZYMOSZKOWA

Jak zawsze, uczestnikami zawodów mogą być osoby pełnoletnie, które nie były czynnymi zawodnikami w ciągu ostatnich 5 sezonów. Wszystkie zmagania stanowić będą eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów PZN 2020/2021, zaliczane do punktacji Pucharu Polski Amatorów PZN.

Zapisy uruchomione zostaną, jeżeli rywalizacja sportowa będzie znów możliwa, a stacje narciarskie będą mogły otworzyć swe podwoje dla miłośników białego szaleństwa.

Chociaż nadrzędnym celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie aktywnego wypoczynku na nartach, integracja środowiska narciarskiego, podnoszenie poziomu narciarstwa zjazdowego oraz promocja Zakopanego jako ośrodka narciarskiego, niemniej ważna jest dobra zabawa, aktywność na świeżym powietrzu i możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród.

Zawodom dla dorosłych kolejny już raz towarzyszyć będą zmagania uzdolnionych sportowo dzieci i młodzieży w ramach XLIV Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w narciarstwie alpejskim.

– Mocno wierzymy, że mimo wzmożonych obostrzeń, związanych z sytuacją epidemiologiczną w kraju, uda nam się zorganizować nasze zawody, chociażby w okrojonej formie. Jeśli nie będzie możliwości rywalizacji sportowej, mamy plan B - pod warunkiem, że w lutym będzie można szusować po stoku

– piszą organizatorzy.

Inf.: UM Zakopane
Fot.: Photo by Emma Paillex on Unsplash

Podhale

Podhale - najnowsze informacje