czwartek, 21 września 2023 09:01

Wezwał policję, ponieważ bał się żony. Funkcjonariuszy potraktował gazem

Autor Patryk Trzaska
Wezwał policję, ponieważ bał się żony. Funkcjonariuszy potraktował gazem

Zarzut czynnej napaści oraz znieważenia funkcjonariuszy usłyszał 59-letni mieszkaniec gminy Szczawnica zatrzymany podczas interwencji domowej. Mężczyzna użył gazu wobec interweniujących policjantów, znieważał i groził im pozbawieniem życia. Co ciekawe, policjantów wezwał 59-latek, ponieważ, jak twierdził, bał się żony.

Wieczorem w niedzielę (17 września) policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Szczawnica. Po przyjeździe na miejsce, wewnątrz zastali mężczyznę, który trzymał w ręku gaz. 59-latek, który sam wezwał policjantów, bo obawiał się żony, był wulgarny i agresywny, a w pewnym momencie rozpylił gaz obezwładniający w ich kierunku.

Ponadto znieważał i groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia, zmuszając ich do odstąpienia od dalszych czynności. Nie reagował na wydawane polecenia, szarpał się i przeklinał. Agresor został obezwładniony i zatrzymany, a następnie przewieziony do nowotarskiej komendy.

Gaz został zabezpieczony jako dowód w sprawie. Następnego dnia podejrzanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Za czynną napaść na policjantów, znieważenie i groźby kierowane do mundurowych w celu wymuszenia na nich odstąpienia od czynności służbowych, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.

fot: policja.pl

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka